FutbolGündemTransfer

Beşiktaş’ta Çekler Hazır !

Beşiktaş’ta Çekler Hazır !

Yıldırım Demirören ve Sinan Engin Zapotocny ve Sivok transferinde son noktayı koydu.
Udinesse Menajerleri ileYıldırım Demirören ve Sinan Engin arasında varılan anlaşma sonucunda İtalyan Kulübü her iki futbolcuyu bonservisi ile beraber Beşiktaş’a vermeyi kabul etti.
Alınan ilk bilgilere göre önümüzdeki hafta Çek Cumhuriyeti Milli Takımı kampına gidileceği ve Sivok ve Zapotocny’ye burada imza attıracağı oldu.

Bu acelenin arkasında futboolcuların Euro 2008 Avrupa Şampiyonasında göstereceği performansa göre piyasasının artmasından korkan Sinan Engin ve Yıldırım Demirören şampiyona öncesinde her iki futbolcuyla da resmi sözleşme imzalayacak.

Ancak Tomas Zapotocny’nin Çek Cumhuriyeti Teknik Direktörü Karel Brückner tarafından açıklanan Euro 2008’de mücadele edecek 23 kişilik milli takım kadrosunda olmadığı da biliniyor !

Sivok ve Zapotocny transferi için yaklaşık bir hafta İtalya’da kamp kuran başkan Yıldırım Demirören Udinesse Kulübü’ne iki futbolcu için 7.5 milyon euroluk ödeyecek.

DEMİRÖREN ENDİŞELİ

Yıldırım Demirören ve Sinan EnginÇEK Milli Takımı’na gitmeyen Zapatoncy ile de anlaşan Demirören ve Sinan Engin bu transferler gerçekleşmeden kara kara düşünmeye başladıklarıda sızan bilgiler arasında !

Kadrosunda halen Higuain ve Gordon’un da olmasıyla kontenjanda sorun yaşayan siyah-beyazlılar bu futbolcuların sözleşmelerini fesh çalışmalarına da başlayacak. Hatırlanacağı üzere Ricardinho’nun ayrılmasından sonra 7 yabancısı bulunan Beşiktaş yönetimi Cisse’yi de göndermeyi düşünüyordu!

Kartal, şu anki durum itibarıyla sadece 1 yabancı alabiliyor.
Ancak Gordon ile Higuain problemini bonservis bedeli istemeden çözmeyi düşünen Demirören ve Sinan Engin sol beke de bir transfer yapacak. Bu transferinde ispanya’dan olacağı bekleniyor.
Cisse ve Bobo’nun da ayrılması durumunda bir de forvet elemanı alacak olan Kartal, yabancı transferini kapatacak.

Çok özel gelişmeler sadece Futbolistan‘da

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu