Haber

Burak Elmas: “Fatih Terim ibrasızlık için çalışmış”

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, canlı yayında "Fatih Terim'in ibrasızlık için çalıştığını arkadaşlarım teyit etti."dedi

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, NEF Stadyumu’nda basın toplantısı gerçekleştirirken gündeme bomba gibi düşen açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, canlı yayında açıklamalarda bulundu. Son kez basının karşısına çıktığını açıklayan Başkan Elmas, Fatih Terim ile ilgili gelen soruya flaş bir yanıt verdi.

İşte Burak Elmas’ın o sözleri;

“Fatih Hoca konusunda doğru kararı, doğru zamanda verdiğimi düşünüyorum. Her ne kadar Fatih Hoca, ibrasızlık konusunda çalıştığını söylese de ben kendisini de koruma adına bu kararı almıştım.

Fatih Terim döneminde Galatasaray ve Florya olarak iki ayrı kulübe bölünmüştük. Ayrılığın sebebi bu.”

‘ADAY DEĞİLİM’

“Galatasaray Başkanı olarak karşınıza son çıkışım olacak. Aday değilim. 11 Haziran’da gerçekleşecek seçimle ilgili etrafıma da defalarca kez söyledim aday olmayacağımı. Listelerin verileceği son tarihten önce bunu söyleyerek spekülasyonların önünü kapatmak istedim.”

“Bizler aday olurken eski değerlerin yaşandığı, benim de zamanında yöneticilik yaptığım, eski değerlerle yaşamak adına, Galatasaray’ın mali ve manevi özgürlüğüne kavuşması açısından zor bir dönemde aday olduk. Bir iktidar mücadelesi değil Galatasaray mücadelesi olduğunu defalarca dile getirdik. Çok kısa görev süremizde, çok ciddi, Galatasaray’ın geleceğini etkileyen hamleler yaptık. Hatalarımız da oldu ama hiçbir hatamız Galatasaray adına yaptığımız stratejiyi değiştirmedi, uzaklaştırmadı.”

Galatasaray Başkanı Burak Elmas dava açmıştı

Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve beraberindeki 9 yönetici geçtiğimiz günlerde mahkemeye başvurarak idari ibrasızlığın kaldırılması için dava açmıştı.

Burak Elmas ve Yönetim Kurulu üyeleri idari yönden ibra edilmeme kararının iptalini ve yönetim kurulu üyelerinin ayrı ayrı yönden ibra edildiklerinin tespitini istedi.

NationalTurk Haber

26 Mart’ta gerçekleşen son genel kuruldan bu yana 1 aylık idari ibrasızlık ve bunun tedbir talebi olmaksızın yapılması istemişti.

Burak Elmas: Fatih Terim ‘Başkanı ben getirdim, ben göndereceğim’ demiş -Video

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu