FutbolGündem

Bursaspor’dan çok sert e-bilet açıklaması!..

Bursaspor’dan çok sert e-bilet açıklaması!.. Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulundan yapılan açıklamada, “Bursaspor’un alın teriyle kazandığı şampiyonluğu ‘yok’ sayanları biz de ‘yok’ sayıyor ve e-bilet sisteminin bir parçası olmayı reddediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu, yaptığı açıklamada, e-bilet uygulamasını tanımadıklarını belirtti. Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulundan yapılan açıklamada, “Bursaspor’un alın teriyle kazandığı şampiyonluğu ‘yok’ sayanları biz de ‘yok’ sayıyor ve e-bilet sisteminin bir parçası olmayı reddediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Yeşil-beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “İlker Meral’i ve onu bu hale getiren sistemi protesto ediyoruz, şiddeti önleme konusunda aktif rol almaktan vazgeçtik, e-bilet uygulamasını tanımıyoruz” ifadelerine yer verildi. Ntvspor’un haberine göre,Bursaspor Kulübü’nün temiz bir kulüp ve temiz bir şampiyon olduğunun vurgulandığı açıklamada şöyle denildi;

Türk futbolundaki kirliliğin halen devam ettiğini dün gece bir kez daha görmüş olmanın şaşkınlığını ve öfkesini yaşıyoruz. Türkiye’de futbolu yönetenler artık şu tarihi yanılgının farkına varmalıdır; tribün, şiddetin meydana geldiği yerdir ama asla sebebi değildir. Şiddetin temelinde yatan gerçek, adaletin eşit dağıtılmamasıdır ve dün gece bu gerçek bir kez daha gözler önüne serilmiştir. Sistem, şampiyonluğumuzu hazmedememiş ve şampiyon olduktan sonra sistematik bir şekilde kulübümüz ve takımımız, saha içinde veya dışında sayısız kez cezalandırılmıştır.

Yarı final rövanş maçını yöneten hakemin, final biletini bizim cebimizden alıp rakibe vermesinin acı ama gerçek tek izahı budur. Bu durum artık bizim adımıza bardağı taşırmıştır. Verilen haksız penaltı ve rakibimizi sahada ısrarla on bir kişi tutmak isteyen hakemin taraflı tutumu, maalesef şiddet karşıtı en sakin insanı bile çileden çıkarmaya yeter bir durumdur. Bu sebeple, Bursaspor Kulübü olarak, bugüne dek sorumluluk içinde gerçekleştirdiğimiz bütün şiddet karşıtı çabalarımızı sonlandırıyor ve şiddetin önlenmesi hususunu, bu işin resmi sorumlusu olan federasyonun yürütmesini bekliyoruz.

Kamuoyuyla paylaşılmak istenen bir diğer önemli hususun da e-bilet uygulaması olduğunun belirtildiği açıklamada, “Bu uygulama bizim adımıza ölü doğmuş olmakla birlikte özellikle Bursaspor’un ötekileştirilmesine yönelik çabanın da somut bir parçasıdır. E-bilet sürecini yönetenleri, yani Türkiye’deki şampiyon takım sayısını e-bilet uygulamasında tanıdıkları ayrıcalıklarla ‘4’ olarak kabul ederek Bursaspor’un alın teriyle kazandığı şampiyonluğu ‘yok’ sayanları biz de ‘yok’ sayıyor ve e-bilet sisteminin bir parçası olmayı reddediyoruz.

Futbol Federasyonu başta olmak üzere, konunun sorumluları tarafımızdan defalarca uyarılmış ve defalarca müzakere edildiği halde bizim aleyhimize gerçekleşen hak kaybı ve gaspıyla ilgili uyarılarımız dikkate alınmamıştır. Bursaspor Kulübüyle herhangi bir mutabakat sağlanmadığı halde, bizim kesinlikle onaylamadığımız bir gelir paylaşım modeliyle ve hatta bizim gerçek ve resmi logomuz olmayan bir logo ile ‘passolig’ satışlarına başlayan ve bu faaliyetiyle ticaret hukuku açısından da kusurlu eylemde bulunan kişi ve kurumlar karşısında, hakkımızı sonuna dek arayacağımızı ve stadımızda oynayacağımız karşılaşmalarda e-bilet uygulamasını tatbik etmeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz” denildi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu