FutbolGündem

CAS’tan Beşiktaş ve Fenerbahçe açıklaması!..

CAS’tan Beşiktaş ve Fenerbahçe açıklaması!.. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın yaptıkları başvuruyu duyurdu.

UEFA tarafından Avrupa’dan men cezaları alan Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS)’a başvurularını tamamladı. Sporx.com’un haberine göre, yapılan açıklamada “Lozan, 17 Temmuz 2013 – Bugün itibari ile Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), UEFA Tahkim Kurulu’nun 10 ve 11 Temmuz tarihindeki duruşmalarından sonra alınan kararlara yönelik UEFA’ya karşı Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 2013-2014 sezonu UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılım hakkı sayılmak kaydı ile en yakın iki UEFA kulüp organizasyonundan ihracı ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün 2013-2014 UEFA Avrupa Ligi’ne katılma hakkının elinden alınması çerçevesinde Fenerbahçe’nin tahkim başvuru dosyasını ve Beşiktaş’ın ise taslak dosyası talebini kayıtlarına geçirdi.” denildi.

19 Temmuz’daki UEFA Şampiyonlar Ligi kuraları öncesi CAS’ın olağanüstü bir oturum açarak onanan cezaları durdurarak, kura çekimine tedbir kararı koyup koymayacağı Perşembe günü belli olacak.

 

 

 

 

 

Büyütmek için üzerini tıklayınız

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu