DünyaGündemSon Dakika

Dünya Mesut Özil’in hareketini konuşuyor!

Sosyal medyada trend topic olan Arsenal’in Türk asıllı yıldızı Mesut Özil’e övgü yağıyor.

Gazeteci Eric Njiru’nun çektiği fotoğraf, dünyada ses getirmeye devam ediyor. Gazeteci Eric Njiru’nun 9 yaşındaki Lawrence Masira kardeşiyle birlikte ailesinin ineklerini otlatmak için sokaklarda gezerken çektiği fotoğraf Arsenal’in yıldızı Mesut Özil’in dünyada çok konuşulmasına yol açtı.

İşin özeti, 9 yaşındaki Lawrence Masira’nın tişörtün sırt kısmına kendi eliyle Mesut Özil yazmış ve 10 numarasını eklemişti.

Bu manzaradan çok etkilenen gazeteci Eric Njiru, çocuğun fotoğrafını çekerek sosyal medyadan paylaştı. Fotoğraf kısa süre içerisinde sekiz bini aşkın kez yeniden paylaşıldı ve 10 binden fazla beğeni topladı.

Mesut Özil formasını gönderdi

Forma ve kramponlarını gönderdi

Twitter’dan yapılan paylaşımdan üç gün geçtikten sonra bu ilginç fotoğraf Arsenal’in yıldızı Mesut Özil’in dikkatini de çekti. Arsenall’in Türk asıllı yıldızı çocuğun fotoğrafını çeken gazeteciyle irtibata geçti.

Gazeteci ile teması sağlayan Özil, daha sonra Kenya’da bulunan Lawrence Masira ve ve ailesine forma ile kramponlarını gönderdi.

“10’un adı Mesut Özil”

Mesut Özil’in bu hareketi sosyal medyada büyük beğeni kazandı. Yapılan yorumlarda Özil için, “Mesut Özil gerçekten yürekli özel bir Türk”, “Mesut seninle gurur duyuyoruz. İyi ki varsın”, “Kenya’da bile hayranı olan adam gibi adam Mesut Özil”, “10’un adı Mesut Özil”, “Dünya iyiliklerle iyi kalplilerle güzel” gibi bir çok övgü dolu paylaşımlar yapıldı.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu