FutbolGündem

Fenerbahçeli futbolcular, primlerini Van’daki depremzedelere gönderiyor!..

Fenerbahçe Kulübü’nden toplam 800 bin dolar prim alacakları bulunan sarı-lacivertli futbolcular, bu paranın 400 bin dolarını Van’daki depremden zarar görenlere bağışlama kararı aldı.

VAN’da yaşanan depremden zarar gören vatandaşlarımız için düzenlenen yardım kampanyalarına en çok destek veren kulüplerden biri F.Bahçe oldu. Hürriyet Gazetesi’nden Feridun Niğdelioğlu’nun haberine göre, depremin hemen ertesinde, kışlık giyeceklerin ağırlıkta olduğu bir TIR’ı acilen Van’a gönderen sarı-lacivertli kulüp, geçtiğimiz günlerde 3 TIR dolusu daha ihtiyaç maddesini depremzedelere ulaştırdı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir de Hürriyet Gazetesi’nin Van’ın Erciş İlçesi’nde depremzedeler için kuracağı Hürriyet Spor Mahallesi’ne 83 bin TL’lik katkıda bulundu. Sarı lacivertli camianın depremzedelere yardımı bunlarla bitmedi; internet üzerinden örgütlenen binlerce taraftar Vanlı depremzedeler için ihtiyaç maddesi topladı ve kan bağışında bulundu.

Sadettin Saran’dan 2 TIR dolusu eşya

Son olarak Fenerbahçeli futbolcular da kendi aralarında bir kampanya başlattı… Halen kulüpten toplam 800 bin dolar prim alacakları bulunan sarı lacivertliler, bu paranın 400 bin dolarını depremzedelere gönderme kararı aldı.
Bu arada Fenerbahçe’nin eski yöneticisi Sadettin Saran da Van’ın Erciş İlçesi’ndeki depremzedelere 2 TIR dolusu çadır, battaniye, soba ve kıyafet gönderdi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu