FutbolGündem

Fenerbahçe’nin efsane başkanı Ali Şen; Aziz Yıldırım kredisini bitirdi!..

Fenerbahçe’nin efsane başkanı Ali Şen; Aziz Yıldırım kredisini bitirdi!.. Fenerbahçe’nin eski başkanlarından Ali Şen, sarı lacivertli ekibin başkanı Aziz Yıldırım hakkında sert açıklamalar yaparken, yeni teknik direktör arayışları için tavsiyede bulundu…

Fenerbahçe Kulübünün eski Başkanı Ali Şen, sarı lacivertli kulüpte yaşanan son gelişmeleri Kanal a’da yayınlanan Sporvizyon programı’nda değerlendirdi. Aziz Yıldırım’ın kulüp tarihinin kendisiyle başladığını zannettiğini söyleyen Ali Şen, Fenerbahçe’ye hemen maç kazandıracak teknik direktör gerektiğini bunun için de yerli antrenörün şart olduğunu savundu.

ALİ ŞEN: TABELA ANTRENÖRÜ ARANIYOR

“Fenerbahçe, 3 yıldır şampiyon olamıyor. Fenerbahçe, Avrupa’da ön eleme maçları da oynayacak. İlk 5 maç yönetim ve Aziz Yıldırım için çok önemli. Yıldırım’ın kredisinin sonuna gelinmiştir. Bu yüzden tabela antrenörü arıyoruz. İki yıl için program yapacak öyle bir antrenöre şu an için ihtiyaç yok. Çünkü durum vahim. Fenerbahçe’nin şampiyon olma mecburiyeti var. İlk 5 maçta 5 galibiyete ihtiyaç var. İlk 5 maçta Galatasaray önde olursa Aziz Yıldırım’ın durumu zor olur. Bu nedenle yabancı antrenöre yer yok. İster Mourinho’yu getirin, ligler başladıktan sonra maç kaybedilirse bunun karşısında kimse duramaz, çünkü kredinin sonuna gelindi. Yabancı antrenörler ilk başta kötü gider. Ta ki oyuncular onun sistemini anlayana kadar Yerli antrenörü bizim Aziz Yıldırım’a tavsiye etmeye gerek yok. Artık her şeyi öğrendi. Hemen maç kazandıracak bir antrenöre ihtiyaç var.”

ALİ ŞEN: ARTIK BAŞKAN DEĞİŞTİRİLİR DURUMA GELMİŞTİR

“Fenerbahçe’nin ikinciliği başarı değildir, eğer Galatasaray birinciyse. Fenerbahçe dördüncü ise başarılı görebiliriz, eğer Galatasaray dördüncü ise. 16,5 yıl görevde olan Aziz Yıldırım hiçbir sezona bu kadar sıkıntılı başlamamıştı. Önceden 90 dakika sonunda hoca değiştirilmez durumu vardı, artık 90 dakika sonunda başkan değiştirilir duruma gelmiştir. Galatasaray’ın 4. yıldızı takması mevzubahis. Bu tribünlerin tahammül edebileceği bir durum değildir. Mustafa Denizli’de mental ve kondüsyon verici yetenek var. Mustafa Denizli de Yılmaz Vural da Ersun Yanal da olabilir. Herhangi bir yerli antrenör de olabilir.”

AZİZ YILDIRIM FENERBAHÇE TARİHİNİN KENDİSİYLE BAŞLADIĞINI ZANNEDİYOR

“Aziz Yıldırım’ın başkalarına danışma huyu yok. Sormayı hiç sevmiyor. Hiç sormadığı gibi bizim yaptıklarımız, bizden önceki yönetimlerin yaptıkları da kaale alınmadı. Aziz Yıldırım Fenerbahçe tarihinin kendisiyle başladığını zannediyor. Halbuki her başkan her yönetici bu kulübe hizmet etmiştir.”

Kanal A Spor Müdürü Murat Çimen’in sunduğu Sporvizyon’a konuk olarak katılan Spor Yazarı Feridun Niğdelioğlu, Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörünün Ersun Yanal olacağını söyledi. Fenerbahçe eski idari menajeri Volkan Ballı ise, Aziz Yıldırım’ın 2008’den sonra değiştiğini belirterek, Yıldırım’ın elini futboldan çekerek işi profesyonellere bırakması gerektiğini savundu.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu