FutbolGündem

Halil Ünal; Türk futbolu adına önemli kararlar alınacak!..

Halil Ünal; Türk futbolu adına önemli kararlar alınacak!..  Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Halil Ünal, “Türk futbolu adına almamız gereken önemli kararlar var” dedi.

Ntvspor’un haberine göre, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Halil Ünal, Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde gazetecilere yaptığı açıklamada, yarın Kulüpler Birliği’ni toplayacağını ve Spor Toto Süper Lig takımlarının başkanlarıyla bir araya geleceğini söyledi.

“Türk futbolu adına almamız gereken önemli kararlar var” diyen Ünal şöyle konuştu; Yeni sezona girerken bunları çözmek durumundayız. Anadolu’nun bağrından seçilmiş Anadolu temsilcisi bir kulüpler birliği başkanıyım. İlk defa sandıktan seçilmiş bir kulüpler birliği başkanıyım. Yarın, Kulüpler Birliği’nde özellikle yabancı kontenjanı, transfer sezonu tarihi, yayıncı kuruluşun son günlerde yaşadığı durum, gündüz maçlarının oynanması talebi ve yeni sezonda sahaya 6 hakemle çıkma gibi konuları görüşeceğiz.

Orada da Türk futbolseverlerle ve kamuoyuyla bu noktaları paylaşacağız. Bunun ötesinde vergideki artışlar var. Oyuncularımızın yüzde 15’ten, yüzde 35’e çıkan stopaj ve gelir vergisi var. Yeni çıkacak Spor Kanunu var. Onları değerlendireceğiz. Kulüpler Birliği Vakfı’nın toplantısı yarın saat 14.00’te İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: