FutbolGündem

FIFA’dan Bucaspor’a 2 yıl transfer yasağı!..

FIFA’dan Bucaspor’a 2 yıl transfer yasağı!.. Bucaspor’a, eski futbolcusu Dady’ye olan 620 bin euro borcu nedeniyle FIFA’dan 2 yıl transfer yasağı cezası geldi.

FIFA’dan Bucaspor’a 2 yıl transfer yasağı!.. Ntvspor’un haberine göre, şok gelişmeyi yazılı bir açıklamayla duyuran Bucaspor Başkanı Hüsnü Kaya, “Dady 2 Temmuz 2010’da Mehmet Bektur başkanlığındaki yönetim tarafından transfer edildi. Oyuncu, alacakları ödenmediği için 30 Aralık 2010’da sözleşmesini tek taraflı feshedip, 7 Mart 2011’de FIFA’ya dava açtı. 24 Ekim 2013’te göreve geldiğimiz andan itibaren oyuncuyla anlaşma zemini aradık. Fakat uzlaşı sağlayamadık. Bu nedenle FIFA tarafından kulübümüze 2 yıl transferden men cezası gelmiştir” ifadelerini kullandı.

Eski yönetimi topa tutan Başkan Kaya, “Asbaşkanlığım döneminde Fenerbahçe’ye satılan Salih Uçan’ın parasından Dady’nin borcununun ödenmesini önerdim. O dönemin yöneticilerinden Sedat Çiftçi, tercüman olan eşiyle birlikte Dady ile görüşme yapmak üzere yurt dışına gönderildi. Fakat herhangi bir sonuç alamadan yurda döndü. Mali sıkıntılar yaşadığımız süreçte bizim yönetimimizin de eli kolu bağlandı. Geçmişten tarihli borçlar yüzünden TFF’nin transfer yasağını açmak adına çaba sarf ettik. Artık gücümüz tükendi. Dady, anlaşma çabamıza yanıt vermeyince bu parayı ödeyemedik” cümlelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu