FutbolGündemSon Dakika

Futbol Dünyası, Futbol Zirvesinde Buluştu

2.nci Futbol Zirvesi İstanbul Haliç Kongre Merkezi

2.si Düzenlene Futbol Zirvesinde, Futbol Dünyasının Önde Gelenleri Buluştu. Gündeme Dair Çarpıcı Açıklamalarda Bulunuldu.

Kulüpler Birliği Vakfının ikinci kez düzenlediği  Futbol Zirvesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile İstanbul Haliç Kongre salonunda gerçekleşti. Bütün kulüplerin katılımıyla gerçekleştirilen zirvede, Türkiye Futbol Federasyonu TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in açıklamaları damga vurdu.  Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da Futbol Zirvesinde konuşmasında “Futbol çocukluğumuzun hikayesidir” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ayrıca referandum ile ilgili yorumlarda da bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında;

 

Futbol Zirvesi Cumhurbaskani Erdogan
Futbol Zirvesi Cumhurbaskanı Erdoğan konuşması

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında, ” Spor gibi siyasetin de özü rekabettir, yarıştır. Bu yarışın ilk aşaması sandıktan galip çıkmak için ikinci aşaması da sorumluluk üstlendikten sonra millete hizmet götürmek içindir. Tıpkı futbol gibi siyaset de takım oyunudur. Yani sağlam bir kadro gerektirir. Plansızca oynayan, taktiği ve stratejisi olmayan bir takımın kupayı kaldırma ihtimali nasıl yoksa milletine söyleyecek sözü olmayan siyasetçilerin, siyasi partilerin de başarı şansı yoktur” dedi. Ayrıca, ” Son anayasa değişikliğinde olduğu gibi hala nasıl futbolun, inşallah onlardan kurtuluyoruz, holiganları varsa, hala holigan siyasetiyle netice almaya çalışanların bulunduğunu da görüyoruz. Fikirlerinin gücüne güvenemeyenler, yalana, iftiraya, hatta şiddete başvurmaktan çekinmediler” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Futbol Görsel Bir Ziyarettir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ” Açık ara mağlup olan dünya futbolunun marka takımlarının rövanşlarda nasıl kazandığını görüyoruz. Ben bugün bir şeref stadını bir de Vodafone Arena’yı düşünüyorum nereden nereye. Bu imkanların hiçbirine sahip olmayan kulüplerimizin olduğunu da biliyorum ama Türkiye nereden nereye geldi görmemiz lazım. Futbol görsel bir ziyarettir. Öyle futbolcular vardır ki biz onları sadece yetenekleriyle değil aynı zamanda dürüstlükleri, efendilikleriyle de hatırlarız. Kaleci Lastik Ömer’in ifadesiyle gözlerin bile yakalaması güç şut çeken Metin Oktay’ı, Fenerbahçe ile özdeşleşen belki de dünyanın en kabiliyetli futbolcularından Lefter’i böyle hatırlıyoruz” dedi.

Yıldırım Demirören konuşmasında;

Yıldırım Demirören konuşmasında, ” 2.Futbol Zirvesi’ne hoşgeldiniz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Ekonomisi güçlü olan ülkeler futbolda başarılı oluyorlar. Ekonomimiz düzelmeye başladıkça futbolumuz da güçlenmeye başladı. Artık tesadüfen değil planlı bir şekilde büyüyoruz. Ülkemiz güçlü olduğu için yabancı yatırımcılar futbolumuza 600 milyon dolarlık yatırım yaptı. Sayın Cumhurbaşkanı futbol ailesi adına size minnettarım. Ülkenin milli geliri 3 bin dolardan 10 bin dolara çıktı. Milli gelirimiz yükselince otomatikman bundan futbol da etkilendi. Artık bz de Avrupa’da 1 takım yerine 3 takımla mücadele etmeye başladık. Kulüplerimize verdiği destekten dolayı spor Gençlik ve Spor Bakanımıza ve Spor Toto Teşkilatı’na teşekkür ederiz. Türk Futbolu’nun Avrupa’da var olması için önce mali disiplinin sağlanması gerekiyordu, sağlandı. Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ’a teşekkür ederim. Bundan sonra yapmamız gereken futbolun marka değerini arttırmak. Bundan sonraki hedef 5 yıl sonraki ihalede rakamı 800 milyon dolara çıkarmaktır” diye konuştu.

Daha Güçlü Bir Türkiye İçin ‘Evet’ Diyen Bir 17 Nisan Sabahında Uyanmak Dileğiyle

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, “İnsanların aileleriyle geldiği bir tribün ortamı yaratacağız. Sadece 1.sıradaki takımın değil, son sıradaki takımın da tribünlerinin olduğu bir ortam hedefliyoruz. En büyük şansımız sizin gibi futbolu seven bir Cumhurbaşkanımızın olması. Sayın Cumhurbaşkanım, gücümüzü sizden ve devletten alarak 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na aday olduk. Yeni Türkiye, bu şampiyonayı saygınlığıyla organizasyonu alacak güçtedir. Biz artık UEFA seçimlerinde söz sahibi ülke haline geldik. Bizim önerdiğimiz kişi UEFA Başkanı oldu. Nisan ayı seçimlerinde bir Türk arkadaşımız yönetim kuruluna seçilecek. Sizin dünyadaki gücünüzle bizim de gücümüz artıyor. Bir Türk olarak bundan gurur duyuyorum. Daha güçlü bir Türkiye için ‘evet’ diyen bir 17 Nisan sabahında uyanmak dileğiyle hepinizi selamlıyorum.”

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu