Şike ve Bahis

Futbolda şike kumpası davasında karar çıktı, Hidayet Karaca’ya 1406 yıl hapis

Eski Samanyolu Medya Grubu Başkanı Hidayet Karaca, 1406 yıl hapisle cezalandırıldı.

Futbolda şike soruşturmasında kumpas kurulduğu gerekçesiyle görülen davada karar çıktı. Eski Samanyolu Medya Grubu Başkanı Hidayet Karaca, 1406 yıl hapisle cezalandırıldı.

FETÖ’nün ‘futbolda şike soruşturmasında’ kumpas kurduğu gerekçesiyle 88 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları karşısındaki binada yapılan duruşmaya, müdahil Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç da katıldı.

Davada, eski Samanyolu Medya Grubu Başkanı Hidayet Karaca ‘gizliliği ihlal’, ‘belgede sahtecilik’ ve ‘iftira’ suçlarından 1406 yıl hapisle cezalandırıldı.

Soruşturma sürecini başlattığı iddiasıyla yargılanan eski polis memuru Lokman Yanık, 161 yıl 8 ay hapse mahkum edildi. Dönemin İstanbul Organize Suçlar ile Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, 1972 yıl 10 ay hapisle cezalandırıldı.

Hidayet Karaca Kimdir?

Hidayet Karaca, eğitim hayatına ilk olarak Çankırı’da başladı ve burada ilk, orta ile lise eğitimini bitirdi. Üniversite sınavına girerek, 1993 yılında İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Makine Bölümü’nü kazandı. 4 sene boyunca lisans eğitimi aldığı üniversitede aynı zamanda yüksek lisansını tamamladı ve sonrasında Manisa, Celal Bayar Üniversitesi’nde Doktorasını bitirdi.

Hidayet Karaca, alanında farklı olarak İzmir’de Zaman Gazetesi’ne girdi ve Ege Temsilciliği’nde bulundu. İki yıl burada çalıştıktan sonra Ankara’da bu görevi devam ettirdi. 2000 yılında dahil olduğu Samanyolu Yayın Grubu’nda ilk olarak Genel Koordinatör olarak çalışırken, daha sonrasında SamanyoluYayın Grubu Genel Müdürü oldu. Bu görevine 14 Aralık 2014 yılına kadar devam etti.

Hidayet Karaca Paralel Yapı Davası

Hidayet Karaca, 14 Aralık 2014 tarihinde ‘paralel yapı’ iddialarıyla ilgili olarak gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan caddesindeki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu