FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Refik Arkan; İnanmadığımız şeye hiç kimse bize imza attıramaz!..

Galatasaray Kulübü’nün Başkan Yardımcısı Refik Arkan, maddenin değişmesi için kesinlikle imza atmayacaklarını söyledi. Arkan, “İnanmadığımız şeye hiç kimse bize imza attıramaz. Yanlış bir şeye imza atmayacağız. Sonuna kadar mücadele vereceğiz” dedi.

Disiplin Talimatı’nın değişmesini sıkıntılı olarak gördüklerini belirten Refik Arkan, “İnanmadığımız şeye hiç kimse bize imza attıramaz. Yanlış bir şeye imza atmayacağız. Sonuna kadar mücadele vereceğiz” dedi.

Bugün Gazetesi’nin haberine göre, iki sezon önce basketbolda yaşadıkları Cemal Nalga olayına değinen Arkan, “Cemal Nalga olayında biz ağzımızı açtık mı? Çıkıp ‘Hatalıyız’ dedik. Yapmamamız gereken bir şeydi. ‘Hangi cezayı verirseniz razıyız’ dedik. Verilen cezaya da itiraz etmedik. Boynumuzu uzattık. Biz küme düşüyorduk, sesimizi çıkarmadık. Çıkıp önce ‘Biz bunu yaptık ya da yapmadık’ desinler. Bunu söyleyen yok. Onu kaldır bunu indir böyle bir şey olmaz” şeklinde konuştu.

Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi’ne dair yasada yapılan değişikliğin doğru olduğunu da szavunan Arkan, “Biz yasada doğrusunu yaptık. Ama 58. maddenin değişmemesi için elimizden gereken her şeyi yapacağız. Yalnız kalırsak da gereği neyse onu yapacağız” dedi.

“Madde değişirse Galatasaray olarak ligden çekilir misiniz” şeklindeki soruya ise Arkan “Neyse gereği o yapılacak. O durum neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Ama imza atmayacağız” ifadelerini kullandı.

Eski başkan Mehmet Cansun da tepkili

Galatasaray’ın eski başkanı Mehmet Cansun da, şike yaptığı tespit edilen kulüplerin küme düşmesini içeren 58. maddenin değiştirilmesiyle ilgili herhangi bir tartışma yapılmasının bile söz konusu olamayacağını söyledi.

Radyospor’da Özgür Sancar’a konuşan Cansun, “Yayıncı kuruluş reaksiyon gösterirmiş, kulüplerin parası düşermiş, ligin değeri düşermiş.. Hepsi olabilir; ama sonuç olarak bunun yaptırımı olacak. Her takım da bunu görecek ve bir daha yapmayacak. Şikesi tespit edilen bir kulüp varsa düşmesin diyemezsiniz. Bu işi sulandırmadan çözmek gerekir. İtalya’da yaşananlardan sonra İtalya ligi ne kadar irtifa kaybetti, herkes gördü…” diye konuştu.

Cansun; “Bir antreman maçında başka formayla oyuncu oynatıldı diye basketbol takımımız küme düşmekten beter edildi. Futboldaki şike iddiaları ispatlanırsa gereği yapılmalı” ifadelerini kullandı.

CEMAL NALGA OLAYI NEYDİ?

2008-09 sezonu öncesi bir hazırlık maçında kavga ettiği için 5 maç ceza alan Cemal Nalga, Galatasaray’ın Almanya’da katıldığı bir turnuvada Tufan Ersöz’ün formasını giyerek sahaya çıkmıştı. Olayın ortaya çıkmasıyla Cemal 2 yıl ceza almış, Galatasaray ise ligde oynadağı ilk 4 maçta yenik sayılıp ve lige -5 puanla başlama cezasına çarptırılmıştı. Herkes Galatasaray’ın puan dezavantaıyla düşmesini beklerken Tahkim Kurulu -5 puan cezasını kaldırmış Sarı-Kırmızılılar da yakaladığı çıkışla kümede kalmayı başarmıştı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu