FutbolGündem

Cemal Özgörkey; Camiadaki görüş ayrılıkları beni kaygılandırdı

Galatasaray ‘da Adnan Polat yönetiminin idari olarak ibra edilmemesinin ardından alınan olağanüstü seçimli genel kurul için çalışmalar sürerken, aday olması beklenen Cemal Özgörkey, yaptığı bir yazılı açıklama ile yarışta olmayacağını ve çekildiğini bildirdi.

Galatasaray Kulübü ‘nde 14 Mayıs’ta yapılacak olağanüstü seçim genel kurulu öncesinde başkan adaylığından çekilen eski yönetici Cemal Özgörkey, adaylığını açıkladıktan sonraki gelişmelerin kendisini hedeflerinden uzaklaştırdığını ve bu nedenle adaylıktan çekilmeye karar verdiğini, başka bir yönetim veya oluşum içinde de yer almayacağını bildirdi.

Cemal Özgörkey yaptığı yazılı açıklamada, Galatasaray Kulübü ‘nün yönetiminin yalnızca başkanın değil, profesyonel bir yönetim kadrosunun sorumluluğu ve bir ekip işi olduğunu belirtterek şu ifadelere yer verdi; Galatasaray için en doğrusunu planlamaya çalıştığım bu günlerde, temasta bulunduğum kişi ve gruplar arasında yaşanan derin fikir ve görüş ayrılıkları, camiamızın geleceğine yönelik beni ciddi şekilde kaygılandırmıştır.

Cemal Özgörkey; Hedeflediğim noktadan uzaklaşmaya başladığımı görerek adaylıktan çekilmeye karar verdim

Başkanlığa aday olduğum günden bu yana tek hedefim, Galatasaray Spor Kulübü ‘nü, Galatasaraylıların hak ettiği başarıya kavuşturmaktı. Ancak bugün hedeflediğim noktadan uzaklaşmaya başladığımı görerek adaylıktan çekilmeye karar verdim. Başka bir yönetimin veya oluşumun içerisinde yer almayacağımın özellikle altını çizmek istiyorum.

Bu onurlu ve gururlu göreve seçilecek başkan ve yönetim kurulu üyelerine bugünden başarılar diler, seçim sürecinin Galatasaray Spor Kulübü için en hayırlı şekilde sonlanmasını temenni ederim. Bugüne kadar vermiş oldukları destek için değerli kongre üyelerimize, çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu