Gündem

Galatasaray’ın yeni başkanı Yarsuvat’tan ilk açıklama; Soyunma odasına inen başkan olmayacağım!..

NationalTurk’ün haberine göre, Galatasaray Kulübü Başkanlığı görevini Ünal Aysal’dan devralan Duygun Yarsuvat, yönetim kurulu üyeleri, futbol takımı teknik heyeti ve oyuncularıyla bir araya geldi.

Kulüpten yapılan açıklamada, başkan Yarsuvat ve yöneticilerin Florya Metin Oktay Tesisleri’nde teknik heyet, oyuncular ve personelle bir araya gelerek yemek yedikleri belirtildi. Yarsuvat’ın teknik direktör Cesare Prandelli’yle odasında sohbet ettikten sonra takımla yemek yediği bildirilen açıklamada, eski yöneticilerden Ali Dürüst’ün de yemeğe katıldığı ifade edildi.

Duygun Yarsuvat, yemek sonunda yaptığı konuşmada başarı için göreve geldiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Biz Galatasarayız ve diğerlerinden farklıyız. Bizim burada oluşumuzun ana nedeni başarı. Başarı da sezon sonunda dördüncü yıldıza ulaşmak. Ancak lütfen sahada yaptığınız işten, oyununuzdan keyif alın. Geçmiş yıllardaki başarılar aile ortamından ve arkadaşlıktan geldi. Lütfen hiçbir şeyden korkunuz olmasın. Kötü sözlere kulağınızı tıkayın. Ben ve arkadaşlarım her zaman sizin yanınızda olacağımıza, tüm sorunlarınıza yardımcı olacağımıza söz veriyoruz. Ailenizle burada mutlu olun ve burada geçirdiğiniz yıllardan keyif alın.”

“Soyunma odasına inen başkan olmayacağım”

Son derece samimi bir ortamda geçen yemekte Yarsuvat konuşmasında “Ben soyunma odasına inen bir başkan olmayacağım. Sizlerle bir şey konuşmak istersem Florya’ya, evimize geleceğim” ifadelerini kullanınca, futbolculardan büyük alkış aldı.

Yarsuvat, Galatasaray’da oynamanın bir ayrıcalık olduğunu futbolculara ileterek, “Hepinize güveniyorum. Haziran ayında ligde 4. yıldızı takmış olacağız” diye konuştu.

Başkan Yarsuvat, konuşması sırasında oyunculara sık sık şakalar da yaptı. Yarsuvat, sarı-kırmızılıların İsviçreli futbolcusu Blerim Dzemaili’ye “Dzemaili, benim Türkçemi anlıyor musun?” diyerek, salonda gülüşmelere neden oldu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu