FutbolGündem

Galatasaray, Konyaspor’a hazırlanıyor

Hafta sonunda deplasmanda Konyaspor’la karşılaşacak olan Galatasaray, hazırlıklarına Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla başladı.

Konyaspor ile 19 Aralık Pazar günü oynayacağı maçın hazırlıklarına moralsiz başlayan Galatasaray’da teknik direktör Gheorghe Hagi, yardımcıları Tugay Kerimoğlu, Bogdan Vintila, Nezih Boloğlu ile kondisyoner Giovanni Melchiorre yönetiminde futbolcular salonda bir araya geldiler.

Futbolcular iki grup halinde salonda yaklaşık 45 dakika kuvvet çalışması yaptılar. Salon çalışmasının ardından oyuncular 1 No’lu Antrenman Sahası’nda toplandılar. Burada düz koşu ve ısınma turları yapan Galatasaraylı oyuncular daha sonra bir saat süren idmanda topla pozisyon ile kondisyon çalışmaları gerçekleştirdiler. Arda Turan kuvvet çalışması sonrasında kondisyoner eşliğinde sahada özel kondisyon çalışması yaptı.

Antrenmana üst solunum yolları enfeksiyonu bulunan Pablo Pino ile izinli olan Harry Kewell katılmadı. Sol dizinde ağrısı oluşan Mehmet Batdal da çalışmanın son kısmına katılmadı.

Sağ arka adalesinde zorlanması olan Aydın Yılmaz fizyoterapist eşliğinde kuvvet çalışması yaptı. Sabri Sarıoğlu’nun istirahat ile tedavisi devam ediyor. Emre Çolak fitness çalışması yaptı. Mustafa Sarp saha ile fitness çalışlarına devam etti. Milan Baros’un fizyoterapist eşliğinde tedavisine devam edildi.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, yarın biri sabah saat 10.30’da Florya Metin Oktay Tesisleri’nde 30 dakikası basına açık olarak, diğeri ise akşam 16.30’da basına kapalı olarak yapacağı çift antrenmanla çalışmalarına devam edecek.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu