FutbolGündem

Galatasaray, Mancini ile yollarını ayırdı!..

NationalTurk’ün haberine göre, Galatasaray Kulübü, İtalyan teknik direktör Roberto Mancini ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdığını açıkladı. Ünal Aysal ile Mancini arasında dün yapılan toplantıda ‘devam’ kararı alındığı iddia edilmişti.

Galatasaray Sportif AŞ. tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklama şöyle;

“Şirketimiz ile teknik direktör Sayın Roberto Mancini arasında 01.10.2013 tarihinde imzalanmış olan iş akdi, Sayın Mancini’nin talebi üzerine ve karşılıklı mutabakat ile 2013/2014 futbol sezonu sonu itibarıyla sonlandırılmıştır.

Varılan anlaşmaya göre, Sayın Mancini sezon sonu itibarı ile tahakkuk etmiş olan ücretinin dışında başkaca herhangi bir talepte bulunmamış ve taraflar tam bir dostluk ve karşılıklı anlayış ile yollarını ayırma kararı almışlardır. Sayın teknik direktörümüze kazandırdığı başarılar için gönülden teşekkür ediyor ve bundan sonraki görevlerinde de kendisine başarılar ve mutluluklar diliyoruz.”

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ile teknik direktör Roberto Mancini arasında dün gerçekleştirilen 3 saatlik zirvede yola devam kararı alındığı ileri sürülmüştü. Ancak görüşmede Başkan Aysal’ın kulübün ekonomik şartlarını ortaya koyduğu ve bu şartlarda ancak 3 oyuncu transfer edebileceklerini belirtmesi sonrasında tekrar bir toplantı yapılması konusunda iki tarafın da anlaştığı ortaya çıkmıştı. İkinci bir zirve olmadan Galatasaray ile Mancini’nin yollarının ayrıldığı kulüpten yapılan resmi açıklama ile kamuoyuna duyuruldu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu