FutbolGündem

Galatasaray ile Medical Park Hastaneler Grubu sponsorluk sözleşmesi yaptı

Galatasaray ile Medical Park Hastaneler Grubu sponsorluk sözleşmesi yaptı. Türk Telekom Arena’da gerçekleştirilen törende, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, sponsorluk sözleşmesine basın önünde imza koydu.

Anlaşma çerçevesinde Medical Park’ın Galatasaray  Kulübü’nün tüm spor branşlarının sağlık sponsoru, kadın ile erkek basketbol takımlarının ise isim sponsoru olacağı aktarılırken, Galatasaray Medical Sağlık Merkezi adı altında ortak bir sporcu sağlığı merkezinin de kurulacağı ifade edildi.

Ajansspor.com’un haberine göre, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan Öztürk, Mehmet Cibara, Necati Dekirkol ve Mete Başol’un da hazır bulunduğu törende konuşan Başkan Ünal Aysal, kulübün 106. kuruluş yıldönümüne denk gelen önemli bir gelişme için bir arada bulunduklarını aktarırken, ”Üç yıldır Medical Park ile süren işbirliğimiz, bugün yeni bir aşamaya geçmektedir. Artık Medical Park ile çok daha önemli bir işbirliği çerçevesinde çalışacağız. İçine gireceğimiz dönemde, sporcularımıza çok daha iyi hizmetler sunuyor olacağız. Bizim için önemli bir gün” dedi.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal; Bizim işbirliğimiz rakamların ötesinde. Daha stratejik, uzun süreli ve köklü bir işbirliği olarak düşündük

Yapılan anlaşmanın maddi karşılığı ve süresinin sorulması üzerine Başkan Ünal Aysal, ”Bizim işbirliğimiz rakamların ötesinde. Daha stratejik, uzun süreli ve köklü bir işbirliği olarak düşündük. Bu nedenle de biraz gecikti. Burada rakamlardan ziyade, işin çerçevesi, konsepti önemlidir. Rakam telaffuz etmek yanlış olur. Çünkü ne alt limitini, ne de üst limitini bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Ünal Aysal, Medical Park ile sporcu transferi konusunda bir çalışmalarının olup olmayacağı sorusu üzerine de, ”Bizim böyle bir çalışmamız yok ve transfer yöntemimiz belli. Ama ilerde neden olmasın. Tüm sponsorlarımıza bu konuda kapımız açık” yanıtını verdi.

Muharrem Usta; Bundan sonrası için çok daha önemli adımlar atıyoruz

Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, Galatasaray’la olan işbirliklerinin daha da büyüdüğünün altını çizerken şunları söyledi; Bizim Galatasaray’la işbirliğimiz devam ediyor. Bundan sonrası için çok daha önemli adımlar atıyoruz. Bu seneye kadar kadın voleybol ve basketbol takımlarının isim sponsorluğunu yapıyorduk. Bundan böyle ise kadın ve erkek basketbol takımlarının isim sponsoru olacağız. Medical Park adını alacaklar. Sağlık alanında işbirliğimiz daha da derinleşerek devam edecek.

Ülkemizin çok önemli sorularından birine de gerçek anlamda çözüm üretmeye çalışacağız. Sporcu sağlığı ile ilgili sorunları çözebilmek adına, altyapıdaki sporcuların küçük yaştan itibaren daha dayanıklı olmalarını sağlayabilmek adına Galatasaray’la stratejik bir sağlık işbirliğine de girmiş olduk. Beraber bir sağlık merkezi kuruyoruz. Adı Galatasaray Medical Park Sağlık Merkezi olacak. Genç yaştaki sporculara hizmet vermekle birlikte, kabiliyeti çok daha üst düzeyde olan sporcuları ise daha da özenle geleceğe taşıyabilmek adına ciddi bir altyapıya girmiş olacağız.

Muharrem Usta, yapılan işbirliğinin hem Galatasaray hem de Medical Park için önemli sonuçları olacağını aktarırken, sarı-kırmızılı kulübün tüm branşlarına sağlık hizmetini kendilerinin sağlayacağını, kadın ile erkek basketbol takımlarının daha üst seviyede başarılar yakalamalarına da destek vereceklerini dile getirdi.

Galatasaray’da özellikle futbol şubesi doktorlarının seçimi konusunda problem yaşandığı şeklinde basına yansıyan haberler hakkında, ”Basına yansıdığı şekliyle pek de doğru değildi” ifadesini kullanan Usta, ”Galatasaray’la birlikte 1-2 doktorla yapılabilecek bir organizasyondan öte, sağlık merkeziyle geleceğe dönük yatırım yapmak istedik. Anlaşmanın uzaması da dedikodulara neden oldu. Galatasaray’ın futbol dahil olmak üzere tüm branşlarında sağlık sponsoru biziz. Böyleydi ve böyle devam edecek. Florya’daki doktorlar, bizim kurduğumuz organizasyon içindeki doktorlar” diye konuştu.

Florya’daki sağlık merkezinin Medical Park Sağlık Merkezi adıyla hizmetini sürdürdüğünü anlatan Muharrem Usta, ”Bunun ikinci boyutu olarak epey süredir tartıştığımız, adını koymaya çalıştığımız, projenin önemi nedeniyle de vakit alan sağlık merkezi konusu var. Nerede olsun konusunu tartıştık. Ciddi bir mekana ihtiyacımız var. Adını henüz koymadık ama muhtemelen Türk Telekom Arena’da olacak. Uluslararası çapta ciddi bir sağlık merkezi oluşturacağız” şeklinde konuştu.

Ünal Aysal ve Muharrem Usta, sponsorluk sözleşmesini imzaladıktan sonra objektiflere verdi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
%d