FutbolGündem

Galatasaray yeni sezon hazırlıkları için Avusturya’ya gitti

Yeni sezon hazırlıklarının ilk etap çalışmasını tamamlayan Galatasaray, ikinci etap çalışmaları için Avusturya’ya gitti.

Galatasaray sabah erken saatlerde Atatürk Havalimanı’ndan Avusturya’ya hereket ederken Yönetim Kurulu üyesi Abdurrahim Albayrak ile teknik direktör Fatih Terim kamp çalışmaları ve hedeflerini değerlendirdiler.

Galatasaray yönetim kurulu üyesi Abdürrahim Albayrak, takımın başına Fatih Terim’i getirerek önemli bir iş yaptıklarını belirterek, “Avusturya’ya gidiyoruz, iyi bir kamp dönemi geçireceğiz. Galatasaray’da hırs eksikliği vardı, bunu Fatih hocamla yeniden yakaladığımızı düşünüyorum. Camia ve takım olarak bize de bu lazımdı” dedi.

Abdürrahim Albayrak, kulübüyle 2 yıllık sözleşmesi olmasına rağmen, kırıldığı ve üzüldüğü için gitmek istediğini söyleyen, İspanya temsilcisi Atletico Madrid ile de görüştüğü belirtilen Arda Turan meselesinin sorulması üzerine ise, “Hocamız gereken cevabı verdi” diyerek yorum yapmaktan kaçındı.

Fatih Terim; 10 günlük fizik ağırlıklı bir çalışma yapacağız

Galatasaray’daki ‘3. Terim dönemi’ni dün resmen başlatan teknik direktör Fatih Terim ise, Avsutruya kampında fizik ağırlıklı çalışma yapacaklarını söyledi.

Atatürk Havalimanı’nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Fatih Terim şöyle konuştu; Hayırlısı ile gidiyoruz. Bu tür kamplarda fizik ağırlıklı çalışmalar oluyor. Yavaş yavaş taktiksel antrenmanlara da başlayacağız. Bildiğiniz gibi 1. etap bir çalışma bu.

10 gün bulunacağız orada. Takımda Lorik Cana transferi ile ilgili çalışmalar için burada kaldı. Onun haricinde tüm takım gidiyoruz. Yeni arkadaşlarlada kaynaşma açısından faydalı bir kamp olacak.

Galatasaray, Avusturya’da iki hazırlık maçı yapacak

Galatasaray, 2011 – 2012 sezonunun ilk hazırlık kampı için bu sabah özel bir uçakla Almanya’nın Münih kentine gitti. Buradan karayolu ile Avusturya’nın Wörgl şehrine geçecek olan Galatasaray, bu şehirde 10 günlük kamp yapacak.

Galatasaray, Avusturya’daki kamp döneminde iki de hazırlık maçı yapacak. Galatasaray, 8 Temmuz Cuma günü Türkiyemspor ile, 10 Temmuz Pazar günü ise Unterhaching ile karşılaşacak.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu