FutbolGündem

Galatasaray Yönetimi’nden şok karar; Yabancı oyuncu transferi donduruldu!..

Galatasaray’da yabancı oyuncu transferi ikinci bir emre kadar donduruldu. Tek istisna ise Shaqiri. Ancak UEFA’dan ceza tehlikesi doğarsa, bu transferden de vazgeçilecek.

Başkan Ünal Aysal’ın, “Annemizin liginde kalırsak, annemizin evlatları ile oynarız” sözünün ardından, devre arası yabancı transferini, 2. bir emre kadar dondurdu. HaberTürk Gazetesi’nin haberine göre, 26 Ocak’ta Futbol Federasyonu Genel Kurulu’nda alınacak kararın ardından UEFA’nın Türkiye’ye uygulaması muhtemel yaptırımları da hesaba katan yönetimin, 10 günlük sürede listesindeki isimlerle görüşmeyi sürdürecek ama imza atmayacak.

Çıkacak karara göre, kalan sürede transferi bitirecek. Ünal Aysal, transferdeki endişelerini Türkiye’nin UEFA’dan gelebilecek bir men cezası ile karşı karşıya olması şeklinde dile getirirken, transferde ağırdan almalarının gerçek sebebinin de bu olduğunu bildirdi. Aysal’ın bu açıklamalarına paralel olarak yönetim de aynı endişelerini dile getirip “Eğer gelecek yıl Avrupa’ya gidemeyeceksek, milyonlarca euro harcamanın gereği yok” düşüncesini tekrarladığı kaydedildi. Aysal’ın görüşünü yönetimin büyük bir bölümü desteklerken, 26 Ocak’a dek transferde bekleme kararı alındı.

SADECE SHAQİRİ

Yönetim bekleme süresinde Fatih Terim’in ısrarla istediği Xherdan Shaqiri için ayrı bir uygulama yapacak. Oyuncuyu satmak istemeyen Basel Kulübü ikna edilmeye çalışılacak. Shaqiri için bonuslarla 13 milyon euro öneren ama ‘Ret’ yanıtı alan G.Saray, 15 milyon euro istenen yıldız için son olarak 14 Milyon euro verecek. UEFA’dan ceza tehlikesi doğarsa, bu transferden vazgeçilecek.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu