FutbolGündem

‘Hiçbir oyuncumuz vatan haini değildir!..’

Şenol Güneş; Volkan Demirel’e söylenen ‘Vatan haini’ tezahüratı hoş olmadı. Hiçbir oyuncumuz vatan haini değildir!..  Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Özlüce Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu…

‘Hiçbir oyuncumuz vatan haini değildir!..’ Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, “Lig yarışı devam ediyor” diyerek sözlerine başlayan Güneş, “Son oynadığımız Fenerbahçe maçı sonrası ligdeki puan durumumuza baktığımız zaman sıkışmış bir lig olarak görüyoruz. Puan ortalaması maç başına düşük. Büyük kopma yok. Her takımın yukarı aşağıya çıkacağı lig görüyoruz. Kazanmak için arzuluyduk. Güvenli ve istekli oynadık. Oyun disiplini sahaya yansıtmaya çalıştık. Biz de yukarıya yakın görünüyoruz. Kaybetseydik 9.durumda olacaktık. Yenseydik 4. olacaktık. Alttan kopmayı ve yukarıya yanaşmayı sağlayamadık. Verilen görevleri yapmaya çalışan oyuncu kadromuz var. İzleyenlere de en azından takdir etme bakımından oyun anlayışımızı iyi sunuyoruz. Şikayet anlayışımız hiç olmadı” diye konuştu.

“İLK 5’TEYİZ” 

Takımın son durumuyla ilgili bilgi veren Güneş, “Tüm bunlar geride kaldı. Takımın puanı 15. İlk 5’teyiz. Maçtan sonra ciddi boyutta sakatlığımız yok. Maçtan önce hafif sakatlıklar vardı. Ethem, Yasin, Traore bu hafta da olmayabilirler. Onun dışında diğer oyuncuların yorgunlukları var. Bugün hafif idman yaptık. Yarın da tek idman yapıp İstanbul’a gideceğiz” şeklinde konuştu.

“İNŞALLAH SUÇ UNSURU OLMAZ”

Takımın pazartesi ve cuma günü ardı ardına maç oynayacağını hatırlatan tecrübeli teknik adam, “Neden Pazartesi bizi oynatıp cuma oynattılar da rakibi farklı oynattılar öğrenmek istiyorum sadece. Suç unsuru olmaz inşallah. Kupa maçında da aynı durum sözkonusu. Neden cuma oynayıp salı çarşambaya koymadılar. Ya da cezalı oyuncunun cezası neden ötelenir. Bizim başımıza gelmedi ama rakip takımda oluyor. Biz de öğrenirsek ona göre uygularız. Özellikle öğrenmek istiyorum” diye konuştu.

“MORALLİ VE GÜÇLÜ BİR TAKIMIZ”

Moralli ve güçlü bir takım olduklarını ifade eden Güneş sözlerini şöyle sürdürdü; Moralli ve güçlü bir takımız. Futbolcuların inançları ön planda. Sadece müsabakada ben bir pozisyonda Volkan ile Harun’un birbirleriyle tartıştığını söylediler. Görüntüde gördüm onu ve konuştum. Tipik Türk hikayesi. Sonra hallettiler ama hiç olmaması gerekiyor. Bazı konuları yanlış anlayıp üzerine gidilebiliyor. Kendi oyuncumu da eleştirmiş olayım. İnşallah kimseyi rahatsız etmeyiz.

Sinirler gergin olunca konuşmalar yanlış anlaşılabiliyor. Ne olursa olsun sahada tartışmanın doğru olmadığını söylüyorum. Daha dikkatli olmalıyız. Bu da bizim maç içerisinde eksiğimiz. Bunlar düzeltilecektir. Yansıması devam etmedi. Konuşup halettiler. Bunu da paylaşmak durumunda kaldım.”

“HİÇBİR OYUNCUMUZ VATAN HAİNİ DEĞİLDİR”

NationalTurk Haber

Taraftarın Fenerbahçe maçında desteğinin çok iyi olduğunu ancak kaleci Volkan Demirel’e söylenen ‘Vatan haini’ tezahüratının hoş olmadığını dile getiren Güneş, “Taraftarımız çok iyiydi. Olumsuz olarak, vatan haini dendi. Hiçbir oyuncumuz vatan haini değildir. Bizim taraftarımız tezahüratlarıyla bize destek olmalı. Çirkin tezahüratta bulunmalarını istemiyoruz. Ayrıca da, bu tip eleştiriler ve cezalar Türkiye’de sadece bize değil herkese olmalı. Biraz bizim üzerimizden işlev yürüyor” dedi.

“İYİ BİR OZAN BİZİM İÇİN GÜÇTÜR”

Ozan İpek’le ilgili yöneltilen soruyu yanıtlayan Güneş sözlerini şöyle sürdürdü; Ozan İpek bu maçta kadroya da giremeyebilir. Şu an daha iyi durumda. Fizik olarak ve maç performansı olarak Ozan’ın çok büyük kayıpları var. Bir iki aydır çok mesafe aldı. İyi çalışıyor ama hala ihtiyacı var. Asıl sıkıntı şu, iki ayak arasında kuvvet farkı var. Özel de çalışıyor. Hem genel performansı hem de sakatlanma riskini azaltıyor. Çünkü ciddi sakatlıklar geçirdi.

Maçta verimliydi. Bekir de o da çok iyi girdi. İkisi de iyi katkı yaptı ve oyun kontrolümüze geçti. Diğer oyuncuların düşüşü oldu ve onların katkısı büyük oldu. Ozan’ı verimli buldum ama daha iyi olabilecektir. Oyun görüşü ve becerileri bize katkı yapacak bir oyuncu. İyi bir Ozan bizim için güçtür.”

“ŞU AN BÖYLE BİR GÜNDEMİMİZ YOK”

Aydın Karabulut’un affedilme konusuyla ilgili ise Güneş, “Şu anda elimizde oyuncular var. Hepsi değerli oyuncular. Zenginlik iyi bir şey ama iyi kullanırsak. Herkesin iyi olmasını arzuluyoruz. Kenarda bekleyen takımda direkt oynamaya aday oyuncular da var. Oyuncuların şahsıma yaptığı hareketi hoş görebilirsiniz ama kulüp adına olduğu zaman, düzen açısından olumsuzluğu olduğu zaman ve takıma zarar veriyorsa farklı durum vardır.

Yönetim, hoca, oyuncu herkesin yeri var. Ben ona yön veren, çalıştıran, geliştiren biriyim. Aydın’ın burada olmama sebebi ben değilim. Duyguları, düşünceleri, davranışlarını bilmeden yorum yapamam. Şu an öyle bir gündemimiz yok. Biz onu oynatmaya çalıştık oynamak istemiyor izlenimini aldık. Sahadaki oyuncularla ilgileniyorum” dedi.

“BU SİSTEM BÖYLE”

Fenerbahçe maçındaki gündeme gelen ofsayt pozisyonları ve maç sonrası Volkan Demirel ile ilgili yöneltilen soruya verdiği cevapla ilgili Güneş , “Bizim bu maçla ilgili iki tane ofsayt pozisyonu var. Verilseydi golü atardık deniyor o gündem yapılıyor. Bu bir güçtür. Medya yanında, bu sistem böyle. Siz söyleseniz bile az çıkar veya gündem olmaz. Bizim maçta da taç vardır, faul vardır. Bunları konuşursak hiçbir yere gidemeyiz ki. Nereden baktığınıza bağlı. Ben de bu hakemle hiç maç kazanamadım uzun zamandır. Ne yanlışları vardır.

Beni ceza kuruluna verdi Aleks Taşçıoğlu. 3 maç ceza aldım. Öteleme de olmadı. Ben de çok malzeme veririm ama geyik muhabbeti olur. Bizi bu tezgaha çektiler, çeksinler. Başından beri anlatmaya çalıştığın anlamayan adama susmak en güzel cevap olur. Bana soru sormayın siz bildiğinizi yazın. Ama söylediğimi değiştirerek bana sunarsan sinirlenirim. Maçta da o yüzden kızdım” diye konuştu.

“KİME YAPARSA YAPSIN ATILMALI”

Caner’in oyundan alınırken yaptığı hareketi değerlendiren Güneş konuşmasını şöyle tamamladı; Bir oyuncunun fair play dışı hareketi kime yaparsa dışarı atılmalı. Başka hakem olsa Caner’i atabilirdi. Hakem Caner’in tepkisini kendi hocasına yaptığını söyleniyor. Peki seyirciye yapsaydı, bayrağa vursaydı, o zaman ne olacaktı? Ofsayt olmayan her pozisyon gol mü olacak? Bunlar tartışılıyor.

Bunları bizim konuşacak zamanımız yok. Pazartesi günü zor maç oynadık şimdi dinlenmeden diğer maça hazırlanıyoruz. Tüm antrenman programlarımızı buna göre ayarlıyoruz. Biz Avrupa’da oynayan takımlarla genelde pazartesi günü oynadık. Bir şey biliyorsanız açıklayın ben bunun cevabını bilmiyorum.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu