FutbolGündem

Galatasaray taraftarından Selçuk İnan’a; Herkes keser sevdiğini, Selçuk İ. el fatiha

NationalTurk’ün haberine göre, Kızılyıldız taraftarı Sırp Marka Ivkovic’in İstanbul’da öldürülmesinin yankıları devam ederken Galatasaray taraftarları akıl almaz pankartlarla sosyal medyanın gündemine oturdu.

Sırp taraftar Marka Ivkoviç’in Galatasaray Liv Hospital – Kızılyıldız maçının öncesinde çıkan olaylarda hayatını kaybetmesinin ardından, Galatasaray taraftarları oldukları iddia edilen bir grup “herkes keser sevdiğini” yazan pankartla sosyal medyada boy gösterdi. Pankartı daha da kan dondurucu hale getiren ise pankartta görsel olarak 2009’da sevgilisi Münevver Karabulut’u kafasını kesip vücudunu parçalara ayırarak öldüren ve geçtiğimiz ay cezaevinde intihar eden Cem Garipoğlu’nun kullanılması oldu. Galatasaraylı olduğu iddia edilen kişilerden birinin elinde de bıçak görüldü.

Futbol dünyasını şoke eden bir başka pankart ise yine Galatasaraylı taraftarlar tarafından Belçika’da açıldı. Şampiyonlar Ligi’nde Anderlecht ile oynayacağı maç için Brüksel’e giden Galatasaray takımını karşılayan sözde taraftarlardan bazıları Selçuk İnan’ı şoka sokacak bir pankart hazırladı. Galatasaray takımının olası protestolar nedeniyle terminale girmeden aprondan otobüsle havalimanından ayrılmasıyla sarı kırmızılı kafile iğrenç pankartı görmedi.

Siyah zemin üzerine mezar taşı görünümü verilmiş pankart insanın tüylerini diken diken ediyor. “Selçuk İ. El Fatiha” yazan pankartta, Selçuk’un doğum tarihi yer alırken, diğerinde ise protestolar nedeniyle sahayı terketmek istediği Fenerbahçe derbisinin tarihi yazılıyor.

Ivkovic’in öldürüldüğü Galatasaray Liv Hospital – Kızılyıldız maçının ardından da Galatasaray’ın taraftar grubu Ultraslan, Twitter’daki resmi hesabından ağzı kanlı aslan fotoğrafı paylaşmıştı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu