FutbolGündem

Cesare Prandelli; Benim sözleşmem hiçbir şarta bağlı değil!..

Cesare Prandelli; Benim sözleşmem hiçbir şarta bağlı değil!.. Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak’ın ‘sözleşmesinde çok ağır tazminat var’ dediği teknik direktör Cesare Prandelli, kulübün resmi sitesinden cevap verdi.

“Benim sözleşmem hiçbir şarta bağlı değil” diyerek, ‘tazminat maddesi’ olduğu iddiasını yalanlayan Prandelli, ayrıca sezon başında isteyip de aldıramadığı futbolcuların isimlerini açıkladı: “Pato, Ibarbo, Doria, Balanta, Marcelo, Douglas, Campbell ve Song.” Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak’ın ‘sözleşmesinde çok ağır maddeler’ şeklindeki sözlerine, resmi siteden cevap verdi.

İtalyan çalıştırıcı, sözleşmesinde herhangi bir tazminat maddesi olmadığını belirtirken, Albayrak’ın “Ünal Aysal, hocaya ‘dört ülkede kulüp satın alacağız, hepsini sen çalıştıracaksın” sözlerine de açıklık getirdi. Prandelli ayrıca, sezon başında isteyipte alamadığı futbolcuların isimlerini de açıkladı:

Cesare Prandelli’nin açıklamaları şöyle:

“BURAYA ÖNEMLİ HEDEFLER İÇİN GELDİM”

Cumartesi günkü mağlubiyetten ve yaşanan tüm olayların ardından, bazı konulara açıklık getirmek istiyorum.
Öncelikle herhangi bir sorumluluktan kaçmadığımı, tüm yapıcı eleştirileri kabul ettiğimi ve buraya bu önemli hedef için geldiğimi tekrardan söylemek isterim.

“İTALYA, ALMANYA VE İNGİLTERE’DEN KULÜP ALACAKLARDI”

Eski başkanımız beni çok önemli ve yenilikçi bir proje ile ikna etti. Bu projeye göre; Avrupa’da, biri İtalya’dan, biri Almanya’dan ve biri İngiltere’den olmak üzere, üç kulüp satın alınacak ve bu kulüpler, Galatasaray ile birlikte benim kontrolümde olacaktı.

“İDEALİMDEKİ KADRODA 24 FUTBOLCU VARDI”

Benim idealimdeki kadroda 20 oyuncu ile birlikte altyapıdan dört oyuncu daha vardı. Böylece kadronun kalitesini arttırarak geçtiğimiz sezon yaşanan istikrarsızlığın önüne geçmeyi planlıyorduk.

NationalTurk Haber

Göreve başladıktan sonra Pato, Ibarbo, Doria, Balanta, Marcelo, Douglas, Campbell ve Song gibi oyuncuların transferi için iletişime geçmiştik. Ve bu isimlerden en az ikisini kadromuza katmak istiyorduk. İmzayı attıktan 20 gün sonra ise bunun tam tersine Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Hanım, samimi bir şekilde, ekonomik olarak böyle bir gücümüzün olmadığını ifade etti.

“BAŞKAN ‘BİZE BAŞKA İSİM ÖNER’ DEDİ”

Başkan ise kendisinin bu durumun üstesinden geleceğini söyleyerek başka isimler önermeye devam etti. Sonrasında yaşananları biliyorsunuz.

“BU KADAR GENİŞ KADROYLA ÇALIŞMAK ÇOK ZOR”

Biz durumu kabul ederek kollarımızı sıvadık, elimizdeki takımdan maksimumu almak için çalışmaya devam ettik. Tekrar hatırlatmak istiyorum, 32 kişilik bir oyuncu kadrosuyla antrenman yapıyoruz. Biz oyuncu almasak da, kadromuzdan oyuncu da göndermedik. Bu kadar geniş bir gruba sahipken zorlukların ne olduğunu anlamak pek zor değil. Sonrasında Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi başladı, kolay olmayacağını hemen anladık; ama demoralize olmadık.

“BAŞKAN ÖNCE OYUNUMUZU ELEŞTİRDİ SONRA İSTİFA ETTİ”

Başkan ise ilk olarak oyunumuzun kalitesini eleştirdi, daha sonra da fazla bir açıklama yapmadan istifa etti. Yeni yönetim, açık fikirler ve güçlü bir iradeyle bu zor durumu bir önceki yönetimden miras aldı. Ve şu an bu durumu düzeltebilmek için çok çalışıyorlar. Şimdiden, biri kendi aramızda, diğeri ise futbolcuların da katılımıyla olmak üzere, herkesin kendi sorumluluklarını alması yönünde, iki de toplantı yaptık. Burada bir şey söylemem gerekiyor.

“SÖZLEŞMEM HİÇBİR ŞARTA BAĞLI DEĞİL”

Benim sözleşmem hiçbir şarta bağlı değil. Bilakis, ben buraya kazanmak için geldim. Para kazanmaya değil. Benim geçmişim çok açık ve nettir. Her zaman kendi sorumluluklarımı almışımdır ve karşılığında hiçbir şey beklememişimdir. Ben burada tarihi başarıyı elde edebilmek için çok çalışıyorum, şimdiden katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Ve bunu başarabileceğimize hâlâ inanıyorum.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu