Fulya DosyasıFutbolGündem

Hürser Tekinoktay; Beşiktaş’ta borçlanma yapısının UEFA kriterlerine aykırı olduğunu 2007 yılını kapsayan döneme istinaden açtığım davada belirtmiştim

Beşiktaş Kulübü Altyapısı’ndan yetişen futbol antrenörü Hürser Tekinoktay, HABER1903’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tekinoktay, “2007 yılını kapsayan döneme istinaden açtığım davada UEFA kriterlerine aykırı borçlanma yapısının oluşturulması yer alıyordu” dedi.

İşte Hürser Tekinoktay’ın HABER1903’e yaptığı açıklama;

UEFA 8 milyon euroyu TFF’den almalı

UEFA’nın verdiği 8 milyon euroyu Beşiktaş’tan geri isteyeceği hakkında çıkan haberlere de değinen Hürser Tekinoktay, “UEFA, Avrupa Ligi’ndeki performansı nedeniyle son bir yıl içerisinde verdiği 8 milyon euroyu Beşiktaş’tan geri istiyormuş. Eğer bu olay gerçekse dünyanın hiç bir yerinde böyle bir durum söz konusu bile olamaz. Türkiye Futbol Federasyonu’nun onayladığı bir durumun ardından uygundur diyen UEFA parayı ödemiş. Ödemeseydiniz o zaman. UEFA sapıtmış bir görüntü çiziyor. Eğer UEFA’nın vermiş olduğu parayı geri isteme hakkı varsa, o parayı Türkiye Futbol Federasyonu’ndan alsın. UEFA’ya Türkiye Futbol Federasyonu’nun onayladığı, evrakları gönderdiği, UEFA kriterlerine uygundur dediği kulüpten o belgeleri veren sorumludur” dedi.

Hürser Tekinoktay; Beşiktaş’ta borçlanma yapısının UEFA kriterlerine aykırı olduğunu 2007 yılında açtığım davada belirtmiştim

2007 yılında Beşiktaş Kulübü eski başkanı Yıldırım Demirören’e açtığı davayı dile getiren Hürser Tekinoktay şöyle devam etti;  2007 Mali ve İdari Genel Kurul toplantısının ardından ibra etmeyip Yıldırım Demirören’e bir dava açmıştım. Açılan dava 14 maddeyi içeriyordu. Bunlardan 1.si Fulya Projesi’ydi. O maddelerin içerisindeki alt yapı spor tesisleriydi. Çilekli Sosyal Tesisleri gibi bir çok konuyu ele almıştım. Açılan davanın 14.maddeside ” UEFA kriterlerine aykırı borçlanma yapısının oluşturulması” yer alıyordu.

Beşiktaş Kulübü’nün UEFA kriterlerine uymayan bir yapı ile borçlandığını savunmuştum. Duruşmada avukatın verdiği cevabı çok iyi hatırlıyorum. Duruşmada avukat; ” Davacı UEFA kriterlerine nasıl bir aykırı kriter oluşturulmuş, buna bize bir anlatsın” diyerek dalga geçmişti. Mahkeme Yargıtay’dan dönmüştü. Şu anda devam ediyor. Nitekim o yıldan sonra Demirören’i ibra’da etmedim. Her fırsatta bunları anlattım. Ben bu gidiş hattını 2007 yılında gördüğüm için bu işe girdim. Murat Aksu’da dahil Beşiktaş Kulübü’ne başkan adayı olacağım diyerek son güne kadar ortalığı karıştıran kişiler başkan adayı olmadılar. Kulübü sahipsiz bıraktılar.

Yaşanan bu olayların ardından 2 yıl önceden Beşiktaş Kulübü Başkanlığına aday olduğumu açıkladım. Aslında Beşiktaş’ın içerisinde bulunduğu duruma en büyük sebebiyet veren Beşiktaş’ın kongre yapısındaki gruplaşmalardır. Dernekler ve gruplar artık Beşiktaş’ın menfaatlerini düşünüp, gruplaşma adı altında başkan adayı üretme ve o başkan adaylarından menfaat yürütmeye çalışmasın. Şuanda Fikret Orman’ın içinde bulunduğu en büyük sorunlardan bir taneside budur.

Ece Erken ile resim çektirdiler, Hüseyin Göçek’e itiraz etmediler

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’a da eleştiride bulunan Hürser Tekinoktay sözlerini şöyle tamamladı; Fikret Orman, 2006 yılında yüzlerce kişiyi arayıp “ibra etmeyin” dedikten sonra her seferinde Mali Kongre’de ibra edip şuanda enkaz edebiyatı yapıyor. Fikret Orman beni arayıp” Hocam ibra etmeyeceğiz. Ne olursun destekle” dedikten sonra neden 6 yıl boyunca ibra etti? Bu yüzden şimdi enkaz edebiyatı yapmaya hakları yok. Ben mahkemelerde yıllarca bu olay için savaşırken beyefendiler neden 6 yıldır ibra ediyor? bunu anlamıyorum.

Beşiktaş’ın enkaz edebiyatı yapmadan, eski çocukluk arkadaşlarını insanlara kötülemektense acilen çözüm üreten tedbirler alması gerekiyor. Camia Tayfur Havutçu’yu Guti, Ersan, İsmail gibi Beşiktaş forması giyen futbolcuların arkasından konuştuğu için istemiyordu fakat Orman, Tayfur hocayı getirdi. Süper Final öncesi finalleri düşüneceklerine Ece Erken ile fotoğraf çektirdiler. Ama bir hafta boyunca 12 numaralı sarı-kırmızılı forma ile fotoğrafları dolaşan Hüseyin Göçek’e itiraz etmediler.

Baktığımızda Gökhan Sarı, Beşiktaş Kulübünden 400 bin TL tazminat alıp gittiği hakkında büyük iddialar var. Şayet böyleyse şimdi Beşiktaş’ı Gökhan Sarı’mı kurtaracak? Yoksa Beşiktaş’ın altyapısı mı kurtaracak? Bu feci durumda Beşiktaş’ın acilen üretim yapılanmasını kurması gerek. Ancak baktığımızda tepede yıllık gideri yarım milyon dolara gelecek yeni personeller alınıyor” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu