Şike DosyalarıTransfer

Ivan Leko Dejan Veljkovic’i mahkemeye veriyor.

Dejan Veljkovic'in açıklamaları devam ettikçe futbol dünyası karışıyor.

Belçikalı savcıların, kulüp başkanları, teknik direktörler, hakemlerin de bulunduğu futbol dünyasından 57 kişiye yolsuzluk, vergi kaçakçılığı, rüşvet, kara para aklama ve şike gibi çeşitli suçlamalarla operation zero adıyla yaptıkları soruşturmaların merkezindeki isimlerden olan Dejan Veljkovic’in açıkalmaları futbol dünyasını sarsıyor.

Dejan Veljkovic’in açıklamalarında yer alan teknik adamlardan Georges Leekens, Peter Maes ve Ivan Leko, Anderlecht yöneticisi Herman Van Holsbeeck ve hakemlerden Sébastien Delferière ve Bart Vertenten en dikkati çeken isimler oldu.

Beşiktaş’ta çok tartışılan Mitroviç transferinde önemli rol aldığı bilinen Ivan Leko Veljkovic’in açıklamalarına tepki gösterdi.

Ivan Leko’nun avukatı Walter Van Steenbrugge, Dejan Veljkovic’in açıklamalarından sonra kendisi hakkında şikayette bulunacağını duyurdu.

 

Ne olmuştu ?

Belçika federal savcılığı, Belçika futbolundaki yolsuzluk iddialarıyla ilgili 2018’de “Operation Zero” adıyla başlatılan soruşturmada 57 kişi hakkında yargı süreci yürütülmesine karar verdiği ilk olarak Futbolistan’da duyurulmuştu.

Belçika futbolunda şike depremi 3 yıl önce başladı

Belçika Federal Savcılığı, Jupiler League’de geçen sezon oynanan maçlarda şike yapıldığını ve KV Mechelen takımının küme düşmesinin engellendiğini açıklamış, bu durum ülke gündeminin yanı sıra dünyada büyük yankı uyandırmıştı.

Club Brugge Teknik Direktörü Ivan Leko’da, soruşturma kapsamında ifadesi alınan isimler arasında bulunuyordu.

NationalTurk Haber

Bir kaç hafta önce Belçikalı savcılar, aralarında kulüp başkanları, teknik direktörler ve hakemlerin de bulunduğu futbol dünyasından 57 kişiye yolsuzluk, vergi kaçakçılığı, rüşvet, kara para aklama ve şike gibi çeşitli suçlamalarla ilgili iddialarının hazırlayarak dava sürecini girdikleri öğrenilmişti.

Belçika Federal Savcılığının “Operation Zero” dosyası sadece Futbolistan’da devam edecek…

Belçika futbolu şike depremi ile sarsıldı!

Belçika federal savcılığının “Operation Zero” dosyasında ilginç bir isim de var: Ivan Leko

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu