FutbolGündem

Mahmut Uslu ve Deniz Aytöre’den Volkan Demirel açıklaması!..

Mahmut Uslu ve Deniz Aytöre’den Volkan Demirel açıklaması!.. Fenerbahçe yöneticileri Mahmut Uslu ve avukat Deniz Aytöre, gündemdeki konularla ilgili açıklamalar yaptı…

Fenerbahçe yöneticileri Mahmut Uslu ve avukat Deniz Aytöre, Volkan Demirel ve özel güvenliklerin kavgaya karışması olayıyla ilgili açıklamalar yaptılar. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, Deniz Aytöre, Volkan Demirel’in ısınma sırasında ana avrat eş çocuk bir süre küfüre maruz kaldığını, tecrübeli kalecinin tribünlere yaptığı ikazların da durumu engellemediğini ifade etti. Mahmut Uslu ise kamuoyunda ‘Herşeyin altında Emre ve Volkan çıkıyor’ algısı yaratıldığını belirtti.

Güvenliklerin ortamı yatıştırmak için orada bulunduğu söyleyen Aytöre, Fenerbahçe ve futbolcularının o bölümde olmasından kaynaklı kasıtlı bir gerginlik olduğunu vurguladı.

Yöneticilerin açıklamaları şöyle;

Deniz Aytöre:

-Bu toplantıyı düzenleme amacımız tribünlerin, şiddetin üzerine körükle gitmek değil. Öncelikle bu olaylarda bizim personelimiz ya da basın mensupları adına üzüntü yaşadığımızı belirteyim.

-Kamuoyunu yanlış yönlendiren, tek suçlu Fenerbahçe’ymiş gibi gösterenlere de dur dememiz gerekiyor.

-Volkan Demirel’in Milli Takım kaptanlığı için olan önemi tartışmasız. Volkan ve Emre üzerine cidd ve organize şekilde geliniyor. Spor dışı söylemler var. Bunların artık bırakılması gerek diye düşünürken milli maç hadisesi çıktı.

“ANA AVRAT, EŞ ÇOCUK DEMEDEN KÜFÜR…”

– Volkan orada ısınma sırasında ana avrat eş çocuk bir süre küfüre maruz kalıyor. Burada federasyona, devlet görevlilerinin müdahale etmesi lazım. Önce tribünlere ikazda bulunuyor, daha sonra devamını görünce hocasına iletiyor ve artık futbol oynanacak ortamın ortadan kalkmasının ardınan soyunma odasına gidiyor. Fatih Terim de kendisini haklı buluyor. Hatta Terim de kendi arasıyla stattan ayrılmasını talep ediyor. Daha sonra gerek kulübümüzün müdahalesiyle doping kontrolünde bulunması zorunluluğu ve yerine getirilmemesi halinde Türkiye’nin UEFA’dan ceza almak ihtimali düşünülerek stada getiriliyor. Müsabaka bittikten sonra da Volkan Demirel, bu olayın bir kişilik bir olay olmadığını, dolayısıyla şikayetinin geçerli olduğunu ancak kendisine hakaret edenlerin bulunması gerektiğini belirtiyor ve bu kişilerden şikayetçi oluyor.

“ORGANİZE BİR HAREKET VAR”

– Hiçbir güvenlik görevlisi yer almıyor. Volkan stattan ancak kulübümüzün personeliyle güvenliği sağlamak amacıyla stattan çıkıyor. Hiçbir galibiyet bir insanın ailesinden değerli değildir. Biizm üzüldüğümüz nokta şu 6222 sayılı kanunun uygulanmasında, bu cezalandırılmıyorsa kendimize bakmamız lazım.

– Başkanımız geçen haftaki basın toplantısında çok açıkça izah etti. Milli Takım teknik direktörünü hedef alan, organize bir hareket var. Büyük resmi görmek lazım. Devletin de bu işe müdahil olması lazım. Tek başına kulüplerin, taraftar gruplarının çözebileceği bir iş değil. Başkanımız bunun altını çizdi.

– Herkesin kendine göre haklı tarafı var ama bunlar olmasını istemediğimiz şeyler… Özellikle basın men subu arkadaşlardan da rica ediyorum. Çok kısa bir süre önce bir arkadaşlarını bu konuda bir görevli hayatını kaybetti. Bu çok önemli bir hassasiyet. Bu konulara daha hassas yaklaşabilirler, bunu anlıyorum. Bu hassasiyetin de etkisiyle birbirimize zarar veririz. Suç varsa iki taraf da gerekli muameleyi görür. Milli Takım kaptanının bu şekilde görüldüğü eylem ve hareketlerin, tribündeki şiddetin, küfürün Volkan Demirel’in önüne geçmesine izin vermeyelim.

GÜVENLİK ORAYA NASIL GİTTİ?

– Akreditasyon talimatında müsabakadan önce ya da sonra 120 dakika ile sınırlıldır. Bunlar 2.5 saat sürecinde gerçekleşiyor. Yönetim Kurulu olarak futbolcularımız için herhangi bir güvenlik önlemi alınmadığında kendi görevlilerimizin yollandığı bilgisi alındı. Orada bir güvenlik zafiyeti olabileceği düşünülüp oyuncularımız yalnız başına stattan çıkmak zorunda bırakıldı.

– Hiçbir güvenlik önlemi alınmadan arabalara bindiriliyorlar. İdari Menajerimiz Hasan Çetinkaya’nın ifadesi alınmış. Çetinkaya’nın arabasına oyuncuları bindirmeye çalışması nasıl böyle lanse edilebilir.

– Bizim çalışanlarımız sonraki süreçte olaya müdahale ediyor. He doğru mudur? Olmayabilir. Hadlerini aşmışlar mıdır? Olabilir.. Fenerbahçe’nin tahrip edilmeye çalışılmasından bıktık.

“FENERBAHÇE’YE KARŞI NEDEN BU KADAR GERGİNİZ?”

-Fenerbahçe hep birileriyle karşı karşıya getirilmeye çalışılıyor. Bize yapılan haksız uygulamalarla ilgili her türlü mücadeleyi vereceğiz. Hiçbir tedettümüz yok. Bunların gereği ne ise yapılır ama Fenerbahçe olduğu için değil. Türk futbolu için gerekli bir şey bu. Türkiye için, Milli Takım için gerekli bir şey bu.

– Bizim bütün sıkıntımız Fenerbahçe’nin karşı karşıya bırakıldığı bu durumdur. Arbede bir ya da iki kişiyle ilgili. Basının da bu kişileri bulması lazım. Neden Fenerbahçe’ye karşı bu kadar gerginiz? Bunlar yapılmadan hiçbir yere varamayız. Buradan Fenerbahçelilere de sesleniyorum. Bu küskünlükleri dargınlıkları bırakmamız lazım.

“EGEMEN GERİ PAS VERMEK İSTEMİYORMUŞ”

-Volkan kendi anlatıyor… Egemen geri pas vermek istemiyormuş. Volkan’ın karısına ailesine küfür edilmemesi için. Olay bu noktada… Türk futbolunu dah fazla batağa sürmeye hiç kimsenin hakkı yok.

-Tribünde terörü tetikleyen insanlara ceza vermezseniz. Yarın tribüne gelip küfürden dolayı kulüplere nasıl ceza vereceksiniz?

Mahmut Uslu:

– Sonuçta hepimiz aynı gemideyiz. Bu anlaşılmaz bir şey. Biz biliyoruz, oradakilerin hepsi organize. Anadolu’ya gidince bu işler çözülmez. Tüm oyuncular, futbolcular stresli… Senin seyircin sana sahip çıkmazsa nasıl başarıl gelir ki?

“ANAMIZA ZATEN ALIŞIĞIZ…”

-Devlet bu işe elini koymazsa bu işler bitmez çözülmez. Kamuoyunda ‘Herşeyin altında Emre ve Volkan çıkıyor’ algısı yaratılıyor. Medyada bu isimlerle ilgili haberler çıkıyor. Ben Volkan’la da konuştum. 15-20 dakika ısınıyor. Anamıza zaten alıştık da aileye çocuğa küfür ediliyor. Organize olarak ediliyor, bilerek yapılıyor. Lucescu’nun takımı daha yeni olaylar çıkıyor diye sahadan çekildi.

– O sttatta cillop bir stat hediye edilmesine rağmen Cumhurbaşkanı’na protesto edilmişti. Bunlar durmuyor. 3 kişi 5 kişi değil. Hepsine birden soruşturma açılması gerekiyor. Bunu defalarca söyledik. Aziz Yıldırım da söyledi. Diyoruz ki lütfen ve lütfen eğer E-Bilet ile ilgili ya da 6222 ile ilgili aksaklıklar varsa bunlar çözülmeli. Bunların değişmesi lazım. 6222’nin neden çıktığını biz biliyoruz, herkes biliyoruz. O yasa bu tarz olaylarla ilgili çıkmış bir yasa. Bu bir vesiledir.

GÜVENLİKÇİLER...

-8-10 yıldır bizde çalışan arkadaşlar bunlar… Şimdi bu basın mensupları bunları tanıyor. 1 tane vukuat var mı daha önce yapılmış? Yok…

– Muhabirler tarafından “Bilmem ne çocuklarını bu saate kadar bekliyoruz” diye söylemler var. Sana kimse dedi mi kardeşim biz basın toplantısı yapacağız. Şu manzara hiç yakışmıyor. Arabanın üzerine çıkılır mı, mikforon sokulur mu arabanın içine?

– İzmir’e gittiğimizde kameramanların kafası yarılıyordu, bu kaosa gerek yok. Fenerbahçe şunu yapıyor, bunu yapıyor deniyor. Biz böyle şeylere gelmeyiz. Herhangi bir günah varsa kimin ne yaptığını görüyoruz. Elle nasıl itersin korumayı, ne istiyorsun ondan?

– 2-3 tane Volkan’ı sevmeyen , Gelse bi tanesi bıçağı soksa.. Nolcak bundan sonra. Gerçekçi olmak lazım. Haber almak demek arabanın üzerine çıkmak demek mi. Niye kesiyorsun önünü? Gelin arabası mı önünü kesiyorsun? Hasan Çetinkaya’ya laf atıyorlar. Kardeşim o adam arabaya nasıl binecek?

SPOR YAZARLARININ BİLDİRİSİ

Azmettirici kelimesi kullanılıyor. Bu ne demektir? Böyle bir şey olabilir mi ya? Tüm bu olaylar Emre ve Volkan’ın üzerinden oluyormuş gibi gösteriliyor.

“BUNLARA BİLET VERMEYİN…”

-Fenerbahçe Kulübü olarak başarılı olmak istiyoruz bu yüzden bu sporların içindeyiz. Benim için Burak ne ise Emre aynı. Olcay ne ise Volkan aynı. Bu seyirciler kimdir, bunları kim yapıyor?

-O zaman bu biletleri vermeyeceksiniz bunlara. O kameralardan polis tespit edecek. Bakanları da davet ediyorum, bunlar tespit edilsin. Suç duyurusu istiyorlarsa biz buradan yaparız bunu.

-Bizim ne kadar birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu buradan ortaya çıkıyor. 200-300 kişi diğer insanları etkileyebiliyor. Olaylara bu açıdan bakmak lazım. “1 Milyon Üye” projemizin ne kadar haklı bir şey olduğu çok aşikar.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu