GündemTransfer

Medical Park Antalyaspor, Lamine Diarra’yı renklerine bağladı

Antalyaspor aradığı golcüyü Partizan’da buldu. Kırmızı-beyazlı kulüp, Partizan takımından Lamine Diarra ile 3 yıllık ön protokol imzaladı. Antalyaspor, Diarra’nın ardından 18 yaşındaki Kamerunlu futbolcu Xavier De Souza Kodjo’yu da 2 yıllığına kiralık olarak renklerine bağladı.

Kırmızı-beyazlı takım, Partizan takımından Lamine Diarra ile 3 yıllık ön protokol imzaladı. Senegal Milli Takımı’nda da forma giyen Diarra’yı renklerine bağlayan Antalyaspor, böylece 6’ıncı transferini gerçekleştirmiş oldu. HTSpor’un haberine göre, Hasan Akıncıoğlu, Sırbistan’ın Partizan takımında 4 yıldır başarılı performans sergileyen ve santrafor mevkisinde oynanan 28 yaşındaki Senegalli oyuncu Diarra ile 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık anlaşma sağladıklarını söyledi.

Diarra’yı Türkiye’deki birçok takımının da takip ettiğini belirten Akıncıoğlu, ”Geçtiğimiz yıllarda Türk takımları Diarra’yı transfer etmek için girişimlerde bulunmuştu. Diarra, Partizan’da başarılı 4 sezon geçirdi, toplam 100 gol attı. Gol yollarında çok başarılı olan Diarra, kendini kanıtlamış bir oyuncu” dedi.

Hasan Akıncıoğlu, Avrupa ve Afrika ülkelerinde oyuncu transferiyle ilgili çalışmalarının sürdüğünü, bundan sonra da transferlerin devam edeceği kaydetti.

Xavier De Souza Kodjo da iki yıllığına kiralandı

Transfer çalışmalarına devam eden Medical Park Antalyaspor, Senagalli forvet Lamine Diarra’nın ardından 18 yaşındaki Kamerunlu futbolcu Xavier De Souza Kodjo’yu da renklerine bağladı. Kamerun’un Douala takımında forma giyen Kodjo’nun satın alma opsiyonlu olarak 2 yıllığına kiralandığı belirtildi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu