FutbolGündem

MHK’dan bir büyük skandal daha!..

MHK’dan bir büyük skandal daha!.. Kütahya Sera Şekerspor – Kütahya Dumlupınar Üniversitesispor maçına hakem atamayı unutan MHK, şimdide  Konyaspor – Kartalspor maçına Konyalı bir hakemi atadı…

HTSpor’un haberine göre, bu sezon büyük hatalar yapan Merkez Hakem Kurulu (MHK), PTT 1. Lig’deki Konyaspor-Kartalspor maçına Konyalı hakem Yaşar Kemal Uğurlu’yu atayınca Kartalspor rest çekti ve “Hakem değiştirilmezse sahaya çıkmayız” dedi.

MHK tarafından yapılan atama sonrası ilk şaşkınlığı hakem Yaşar Kemal Uğurlu yaşadı. Ankara’da ikamet eden ancak Konyalı olan Yaşar Kemal Uğurlu, MHK üyelerini arayarak “Herhalde gözünüzden kaçtı. Ben Konyalıyım. Bu maçta görev yaparsam başımız hep beraber çok ağrır” dedi. Kurul üyeleri ise Uğurlu’ya önce “Merak etme… Biz sana güveniyoruz. Sahaya çık, maçını yönet” karşılığını verdi.

Nitekim Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinde bu atama yayımlandı. Fakat gerekli değişikliğin yapılmaması üzerine devreye giren Kartalspor yöneticileri, Futbol Federasyonu’nun üst düzey yöneticilerini arayarak “Böyle skandal olmaz. Bu hakemi değiştirmeniz gerekiyor. Değiştirmezseniz sahaya çıkmayız” dediler.

Kolları hemen sıvayan Futbol Federasyonu yöneticileri, MHK yetkilileri ile görüşerek “Gerekli değişikliği hemen yapın” şeklinde uyarıda bulundular. Kurul üyeleri bunun üzerine Yaşar Kemal Uğurlu’yu Konyaspor-Kartalspor maçından aldı; yerine ise Galatasaray-İBB karşılaşmasının 4. hakemi Çağatay Şahan’ı atadı.

Bilindiği gibi Merkez Hakem Kurulu daha önce de Kasımpaşa-İBB maçına İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan hakem Volkan Bayarslan’ı atamıştı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu