FutbolGündem

Muhsin Ertuğral’dan Drogba ve Webo ile ilgili şok açıklama!..

Muhsin Ertuğral’dan Drogba ve Webo ile ilgili şok açıklama!.. Afrika’nın bir çok ülkesi ve özellikle Güney Afrika’da yıllarca çalışan Teknik Direktör Muhsin Ertuğral’dan Drogba ve Webo için tartışılacak bir açıklama geldi…

Dünya ve Türkiye’de yıllarca Afrikalı futbolcuların yaşları tartışma konusu olur. Hatta geçenlerde Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho’nun Eto’o için söylediği “32 değil 35 yaşında” sözleri Galatasaray maçı öncesi olay olmuştu. Radyospor’un haberine göre, bir dönem Sivasspor’da da görev alan ve en son Güney Afrika’da Ajax Cape Town’u çalıştıran Teknik Direktör Muhsin Ertuğral, Afrikalı futbolcuların bilinen yaşlarına +3 daha eklemek gerektiğini söyledi.

DROGBA MUTLU GÖRÜNMÜYOR 

Muhsin Ertuğral

Radyospor’da Aydın Cingöz ile Haber Aktif’e katılan ve Drogba’nın Galatasaray’daki düşüşünü yorumlayan Muhsin Ertuğral, “Drogba’da ki düşüş normal değil. Tanıdığım en iyi profesyonellerden biri. Sezon sonu gidecekse bile mutlaka şampiyon olarak ayrılmak ister. Drogba’nın kalan maçlar için mutlaka kazanılması gerekiyor. Mutlu görünmüyor” dedi.

EN AZ +3 EKLEMEK GEREKİR

Drogba’daki düşüşün esas nedeni yaşımı sorusuna Ertuğral gündem yaratacak bir yanıt verdi: “Yıllarca Afrika’da çalışmış biri oalrak bunu deneyim edindim. Uluslararası değerlendirmelerde de bu mutlaka söylenir. Afrikalı oyuncular için bilinen yaşına +3 yaş daha eklemek gerekiyor. Bu bir gerçek. Drogba 36 yaşında olarak biliniyor ama 39 vardır. Dolasıyla maç seçmesi doğal” dedi.

Ertuğral, sizce Webo kaç yaşındadır sorusuna “Drogba’dan biraz daha fazladır. 40’ın altında değildir” diye yanıt verdi.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu