FutbolGündem

Nihat Özdemir; CAS’dan davayı çektik, barış için adım attık

Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir, CAS davasını ülke menfaatleri ve gerek TFF gerekse UEFA ile ilişkilerinin düzelmesi adına geri çektiklerini söyledi.

Sağduyu çağrısında bulunan Cihan Kamer de “Ülke olarak birbirimizle dövüşüyoruz. Bu gidişe ‘dur’ diyelim” ifadelerini kullandı. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, CAS’daki davalarını ülke menfaatleri ve sorunun çözümüne katkı sağlamak amacıyla çektiklerini söyledi. Sarı-lacivertli kulübün yönetim kurulu, son günlerde yaşanan gelişmeler üzerine bir basın toplantısı düzenledi. Özdemir, CAS’da UEFA ve TFF’ye karşı açtığı davayı neden geri çektiklerini şöyle açıkladı:

İlişkilerimiz iyiye gitsin istedik

“Geldiğimiz noktada, hem ülkemizin menfaatleri ışığında, hem de uzun süredir Türk futbolunu işgal eden ve artık tıkanma noktasına gelmiş bu sorunun çözümüne katkı sağlamak adına, davamızı geçtiğimiz hafta itibarıyla geri çektik. Ne düşünürseniz düşünün. 2020 Avrupa Şampiyonası adaylığı, TFF-UEFA ilişkileri, bizim UEFA ile olan ilişkilerimiz, TFF ile olan ilişkilerimiz… Hepsinin iyiye gitmesi açısından karar verilmiştir.”

Aysal kendi hatalarını örtüyor

Bununla birlikte Galaasaray ve Trabzonspor’a sert mesajlar gönderen Özdemir, sarı kırmızılı kulübün başkanı Ünal Aysal’ın önceki gün Hürriyet’te yer alan “Şampiyonlar Ligi’ne Fenerbahçe değil, biz gideriz” sözlerine “Kendisi play-off maçlarının Fenerbahçe’siz oynanacağını zannediyordu. Bunlar yaptığı ciddi hataları giderebilmek için camiasına verdiği mesajlardır” yorumunu yaptı.

Yönetim iki fire verdi

Fenerbahçe Yönetimi toplantıya, Serhat Çeçen ve Şekip Mosturoğlu dışında tam kadro katıldı. Mosturoğlu’nun hasta olduğu için gelemediği öğrenildi.

Şener’e üç soru

Trabzonspor’un, yaşanan sıkıntılı dönemin başmimarı olduğunu söyleyen Nihat Özdemir, “Sayın Sadri Şener’e soruyorum, TFF ile görüşerek hakem değiştirmesini sağlamış mıdır? Trabzonspor, acaba Karadeniz Oyunları için verilen 6 milyon TL’den, 5 milyon TL almış mı? Trabzon’dan Sivas’a balık göndermek de neyin nesidir” dedi

Kongre üyesi soru sordu

Toplantının ilginç notlarından biri de bir kongre üyesinin gazeteci gibi soru sormasıydı. Kongre üyesi sorusunda “Fenerbahçemiz” ve “biz” ifadelerini kullanınca gazeteciler şaşkınlık yaşadı. İsminin Ertuğrul Akbala olduğunu söyleyen kongre üyesi, “Kafama takılan şeyler vardı. Onları sordum” açıklamasında bulundu.

Avrupa için engel yok

Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç da önümüzdeki sezon Avrupa Kupalarına katılma konusunda “Hakkımızda birçok iddia ortaya atılıyor. Bunlardan biri de bizim UEFA’ya gitmeyeceğimize dair garanti verildiği konusunda. Böyle bir şey yok. Bizi gelecek sene engelleyecek bir konu yok” diye konuştu.

İthamlarla bir yere varamayız

Toplantıda Nihat Özdemir ve Ali Koç dışında Cihan Kamer de söz alırken, Kamer, “Yapılacak ithamların bizi götüreceği bir yer yok. Ülke olarak birbirimizle dövüşüyoruz. Diğer kulüplerin başkan, yönetici ve taraftarlarından da bu gidişe “dur” demelerini istiyorum” diye sağduyu çağrısı yaptı.

 

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu