FutbolGündemTransfer

Quaresma’nın sırtladığı Porto, Avrupa’da ilk 10 takım arasına girdi!..

NationalTurk’ün özel haberine göre, Quaresma’nın sırtladığı Porto, Avrupa’da ilk 10 takım arasına girdi!..  Geçtiğimiz sezon Beşiktaş’tan bedelsiz gönderilen Portekizli yıldız, Porto’yu Avrupa’da sınıf atlattırmaya devam ediyor.

NationalTurk’ün özel haberine göre, geçtiğimiz sezon Beşiktaş’tan gönderilen Portekizli yıldız, Porto’yu Avrupa’da sınıf atlattırmaya devam ediyor. Quaresma’nın sırtladığı Porto, Avrupa’da ilk 10 takım arasına girdi…

Geçen sezon teknik direktör Samet Aybaba ile başkan Fikret Orman tarafından istenmeyen adam ilan edilen ve takımdan gönderilen Ricardo Quaresma, transfer dönemlerinde Porto’nun bütçesinin kat kat fazlasını harcayan AC Milan, Borussia Dortmund, Paris Saint-Germain, FC Shakhtar Donetsk, Tottenham Hotspur FC, Juventus, Manchester City FC gibi takımları geride bırakarak UEFA’nın Club coefficients 2013/14 listesinde ilk 10’a girdi.

Ricardo Quaresma Porto’ya para kazandırmaya devam ediyor. Devre arasında Katar’dan bedelsiz olarak ülkesinin takımı Porto’ya dönen Quaresma’lı Portekiz ekibi başarılarına böyle devam ederse, UEFA kriterlerine göre de 5 yıl boyunca ilk 10’a kalması durumunda yüzde 20 UEFA gelirlerinin ekstra para alacak.

UEFA Avrupa Ligi’nde büyük başarılara imza atan Quaresma’lı Porto, Eintracht Frankfurt ve Napoli’yi eleyerek çeyrek finale kaldı. Porto’nun hem Portekiz Ligi’nde hem de Avrupa Ligi’nde gösterdiği başarıda büyük pay sahibi olan Portekizli yıldız, oynadığı futbolla göz kamaştırıyor.

2013 – 2014 sezonunun başında başkan Fikret Orman ve Samet Aybaba tarafından, parası ödenip yarım sezon kadro dışı bırakılan ve takımdan bedelsiz olarak gönderilen Dubai’nin Al-Ahli takımına gönderilen Quaresma 2014 sezonunun başında ülkesine dönerek Porto forması giymeye başladı. Hem Portekiz Ligi’nde hem UEFA Avrupa Ligi’nde büyük başarılara imza atan Portekizli yıldız, Beşiktaş’a nazire yaparcasına tabiri caizse döktürüyor.

Porto’yu hem ligde hem de Avrupa’da sırtlayan Ricardo Quaresma, Eintracht Frankfurt ile kupanın en iddialı takımlarından Napoli maçlarında oynadığı futbol ve attığı kritik gollerle kendisini Beşiktaş’tan gönderenlere acı bir ders veriyor sanki!..

 

 

NationalTurk Haber

 

 

 

 

Büyütmek için üzerini tıklayın;

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu