DünyaFutbolGündem

Cristiano Ronaldo; Önemli olan sezon sonunda zirvede olmak

Real Madrid’in Portekizli süper yıldızı Cristiano Ronaldo, Barcelona’ya karşı ligde elde ettikleri avantajın önemli olmadığını ve sezonun geride kalan bölümünde iki defa ‘El Clasico’da Katalan ekibiyle karşı karşıya geleceklerini söyledi.

Real Madrid’in yıldızı Cristiano Ronaldo, ezeli rakipleri Barcelona’nın maç eksiğiyle 3 puan önlerinde olmalarına karşın temkini elden bırakmıyor. Ntvspor’un haberine göre, Portekizli yıldız, önemli olanın sezon sonunda puan sıralamasının zirvesinde bulunmak olduğunu vurguladı.

La Liga son 3 yıldır Barcelona’nın hakimiyeti altında. Jose Mourinho yönetiminde ezeli rakibinin hegemonyasına son vermek isteyen Real Madrid, hafta sonunda kendisini bir anda Katalan ekibinin 6 puan üzerinde buldu.

İspanyol basını, ligin henüz başı sayılabilecek bir dönem geride kalsa da bu farkın kapanmayabileceği görüşünde. Ancak Eflatun-beyazlıların yıldızı Cristiano Ronaldo, kendilerini şimdiden şampiyon ilan edenlerle aynı görüşte değil.
“Önümüzde hala çok uzun bir yol var. Henüz hiçbir şey kazanmadık” diyen Ronaldo, Barcelona ile 2 kez El Clasico’da karşı karşıya geleceklerini hatırlattı.

Kulübe geldiği günden bu yana en iyi kadroya sahip olduklarını vurgulayan Ronaldo, “Ancak sezon sonunda kupa kazanamazsak, kadronun iyi olması hiçbir anlam ifade etmez. Bu yüzden tüm kupaları kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

Kişisel ödüllere de hiçbir zaman doymayacağını dile getiren Portekizli yıldız, kendisinin ödül almasının takımının başarısına katkıda bulunduğu anlamına geldiğini belirtti. Ronaldo, geçen sezon La Liga’da kaydettiği 40 golle, hem altın top ödülünün sahibi olmuş, hem de La Liga’nın bir sezonda en çok gol atan oyuncusu unvanını eline geçirmişti. Ronaldo’nun bu sezon da, La Liga’da 16 golü bulunuyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
%d