FutbolGündemTransfer

Ricardo Quaresma imzayı attı

Beşiktaş’ın yeni transferi Portekizli yıldız Ricardo Quaresma, İnönü Stadı’nda yapılan imza töreninde kendisini 3 yıllığına siyah beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Beşiktaş’ın son dönemdeki en önemli transferi olarak gösterilen Ricardo Quaresma’nın imza törenine taraftarlar büyük ilgi gösterdi.

İstanbul’a ayak bastığı andan itibaren büyük ilgiyle karşılaşan Quaresma için BJK İnönü Stadı’nda organizasyon düzenlenirken, 17 bini aşkın siyah-beyazlı taraftar, bu tarihi ana tanıklık etti.

İNÖNÜ STADI’NIN ORTASINA PLATFORM YAPILDI

Statta kapalı tribüne taraftar alınırken, Quaresma’nın imza töreni için sahanın ortasında bir platform oluşturuldu. İmza töreni öncesi platformun iki tarafına kurulan ekrandan Portekizli oyuncunun görüntüleri verildi.

Taraftarları yoğun ilgisi nedeniyle yeni açık tribünün kapıları da açıldı ve dışardaki diğer gruplar bu bölüme alındı.

Kapalı tribün dışındaki diğer bölümlere taraftar alınmazken, karşıdaki açık tribünlere üzerinde Quaresma yazan 7 numaralı dev formalar asıldı.

TARAFTARLAR TRİBÜNLERİ TAMAMEN DOLDURDU

Dünden itibaren yeni transferlerine büyük ilgi gösteren siyah-beyazlılar, statta oluşturdukları atmosferle adeta sezon içindeki maç havasını oluşturdular.

Formalarıyla stada gelen siyah-beyazlılar, kapalı tribünü tamamen doldurdu. Dün Atatürk Havalimanı’ndaki coşkuyu BJK İnönü Stadı’na taşıyan taraftarlar, imza töreni öncesi uzun süre tezahürat yaptı.

Beşiktaşlı taraftarlar, Hakkari’de yaşanan terörist saldırısı nedeniyle müzik yayını yapılmasına izin vermezken, sadece ”Memleketim” şarkısına eşlik etti.

TARAFTAR ROBİNHO’YU İSTEDİ

Beşiktaşlı taraftarların coşkusu her geçen dakika artarken, siyah-beyazlılar açtıkları pankartlarla yönetime ve yeni transferleri Quaresma’ya mesaj gönderdi.

”Şımart bizi başkan, çıldırt bizi başkan, Robinho” yazılı pankartla Brezilyalı oyuncu Robinho’nun transferini yönetimden isteyen taraftarlar, Quaresma için ise ”You are futball idol, Quaresma – (Sen futbol idolüsün)” yazılı pankart açtı.

SİYAH-BEYAZLI TARAFTARLAR VUVUZELA ÇALDI

Yeni transferleri Quaresma’nın sevincini yaşayan siyah-beyazlı taraftarlar, ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray aleyhine tezahüratta bulundu.

Taraftarlar, özellikle Fenerbahçe’ye yönelik küfürlü tezahürat yaptı. Bu arada bazı Beşiktaşlı taraftarların elinde, Dünya Kupası’nın sembollerinden olan vuvuzela görüldü.

Geldiği andan itibaren taraftarların büyük ilgisini gören Quaresma için BJK İnönü Stadı’nda imza töreni düzenlendi. Geçen sezon BJK İnönü Stadı’ndaki maçlara gelmeyen Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören’in katılımıyla gerçekleştirilen törende, yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.

FORMASINI HEDİYE ETTİ

Portekizli oyuncu, imza töreni sonunda platformdan inerek saha kenarında dizili toplarla şovlar yaptı. Topları bir süre sektirdikten sonra taraftarlara atan yeni transfer, formasını da küçük bir çocuğa hediye etti.

Oyuncu, soyunma odasına giderken bir çocuğu kucağına alarak fotoğraf çektirdi. Bu arada imza töreni sonrası taraftarlar, statta bulunan ”Kartal Yuvası” mağazasına hücum etti. Taraftarların Quaresma’nın numarasını taşıyan formalardan almaya çalışmaları nedeniyle mağazada izdiham yaşandı.

TARAFTALAR, BAŞKAN DEMİRÖREN’İ ALKIŞLADI

Geçen sezon yaşanan olaylar sonrası Başkan Yıldırım Demirören’e cephe alan taraftarlar, uzun bir aradan sonra ilk kez başkanlarını ve yönetim kurulu üyelerini alkışladı. Yöneticilerle birlikte sahaya çıkan Demirören, taraftarların alkışlarına teşekkür ederek karşılık verdi.

İNÖNÜ STADI’NDA BÜYÜK COŞKU VARDI

Ricardo Quaresma’nın transferinden dolayı büyük sevinç yaşayan taraftarlar, imza töreni yaklaştıkça coşkuyu arttırdı.

Daha önce 18.30’da yapılacağı açıklanan tören, 19.00’a sarkarken, taraftarlar, yaktıkları meşalelerle, şarkılarla büyük bir coşku yaşadılar. ”Quaresma” sesleriyle sevinçlerini gösteren taraftarlar, yaktıkları meşalelerle tribünleri adeta karnaval yerine çevirdiler.

Quaresma’nın sahaya çıkışıyla birlikte coşkusu artan taraftarlar, çok sayıda meşale yaktı. Tribünler bir anda dumana boğulurken, sahanın içi bir süre görülemedi.

Bu arada fenalık geçiren bir bayan taraftarı, statta bulunan ambulans hastaneye götürdü.

QUARESMA FORMASINI RIDVAN’IN ELİNDEN ALDI

Quaresma için düzenlenen törene genç oyuncu Rıdvan Şimşek de katıldı. Geçen sezon Manisaspor ile BJK İnönü Stadı’nda yapılan maçta ağır bir şekilde sakatlanan ve uzun süre sahalardan uzak kalacağı açıklanan Rıdvan, koltuk değnekleriyle gelerek sahadaki yerini aldı.

Bir sandalyeye oturan genç oyuncuya, taraftarlar tezahüratlarla destek verdi. Bu arada geçen sezon 7 numaralı formayı giyen Rıdvan, formasını Quaresma’ya bıraktı. Portekizli oyuncu, yeni formasını genç oyuncudan aldı. Rıdvan’ın ise yeni sezonda 77 numaralı formayı giyeceği açıklandı.

SIKI ÖNLEMLER ALINDI

Taraftarların, taşkınlık yapmaması ve sahaya girmemesi için de çeşitli önlemler alındı.

Özel güvenlik elemanları taraftarların bulunduğu bölümlerde önlemler alırken, kurulan bariyerle siyah-beyazlıların sahaya girmesine izin verilmedi.

HAKKARİ’DEKİ TERÖRİST SALDIRI PROGRAMI DEĞİŞTİRDİ

Beşiktaş Kulübü, Quaresma için büyük bir şov yapmayı planlarken, Hakkari’deki terörist saldırı programın değişmesine neden oldu.
İmza töreni nedeniyle düzenlenecek konser, terörist saldırı nedeniyle iptal edildi.

Beşiktaşlı taraftarlar da hain saldırıyı tezahüratlarıyla lanetlerken, imza töreni öncesi 1 dakika saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Bir yandan Beşiktaş şarkıları söyleyen siyah-beyazlı taraftarlar bir yandan da değişik tezahüratlarla mesaj vermeyi sürdürdüler. ”Yönetim Irak’a otobüs kaldır” şeklinde tezahüratlar yapan siyah-beyazlılar, özellikle terörist saldırıyı kınadılar.

DEMİRÖREN: “TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK TRANSFERİ”

İmza töreninde ilk sözü alan başkan Yıldırım Demirören, “Taraftar istedi, camia istedi. hocamız istedi Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük transferi Quaresma burada. Beşiktaş’ı; tarihini, kulübünü ve taraftarını sevdiği için seçti. Olan olmuştur, hep beraber önümüze bakacağız. Şampiyonlukları kovalayacağız. Allah bizi mahcup etmesin, imzamız hayırlı olsun” dedi.

İMZAYI ATTI

Sabah sağlık kontrolünden geçen Portekizli yıldız Ricardo Quaresma, İnönü Stadı’nda yapılan imza töreninde kendisini 3 yıllığına siyah beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

QUARESMA: “KANIMI BİLE VERECEĞİM”

İmzadan sonra konuşan Quaresma, “Öncelikle dün akşam Türkiye’nin verdiği şehitler için çok üzgün olduğumu ve bu ülkenin yanında olduğumu söylemek istiyorum. Buraya geldiğim için çok mutluyum, çok büyük bir kulübe ve taraftara gediğimin farkındayım.

Sahada şampiyon olmak için kanımı bile akıtacağım. Formamı taraftarıma attığım bir kulübe geldim sonunda. Bir çok büyük kulüpten teklifler vardı. Beşiktaş’a gelme nedenim; bu büyük taraftar ve Beşiktaş’ın geçmişi; başkan ve yönetim kurulumuzun beni bu takıma kazandırma çabalarıdır..

Belki de hayatımın en güzel anlarını yaşıyorum ve çok mutluyum. Beşiktaş’a gelmemin en büyük nedeni de takım arkadaşlarımla şampiyonluk için mücadele etmektir. Bu takım için her şeyimi vereceğime söz veriyorum. Sizlerle beraber bu şampiyonlukları yaşayacağız.

Hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Burada olmak benim için büyük bir onur ve gurur” diye konuştu. İmzadan sonra sahaya inen Portekizli yıldız, siyah beyazlı taraftarlara küçük şovlar yapmaya başladı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
%d