FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 23’ü tutuklu 93 sanık Silivri’ye götürüldü!..

Şike soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu 23’ü tutuklu 93 sanık, Metris’ten çıkartılıp salı günü yapılacak duruşma için Silivri’ye götürüldüler.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve davanın 23 tutuklu sanığı saat 13.45 sıralarında Silivri Cezaevi’ne getirildi. Sanıkları getiren cezaevi araçlarına ambulans ve jandarma ekipleri eşlik etti. Bu arada Fenerbahçeli taraftarlar, ilk duruşma için Silivri’ye gidiyor.

Sarı-lacivertli taraftarlar, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu Yerleşkesi’nde yapılacak ilk duruşmada, tutuklu olan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, asbaşkanlar Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu, Mali İşler Müdürü Tamer Yelkovan ve Amatör Şubeler Genel Koordinatörü Cemil Turan’a destek vermek için Silivri’de bulunacak.

Taraftarlar, Sarı Lacivert Derneği, Fenerbahçeliler Derneği ve birçok taraftar grubunun organizasyonunda, sabah erken saatlerde eski Salı Pazarı’nda bir araya gelerek araçlarla Silivri’ye konvoy halinde hareket edecek. Farklı güzergahlardan da çok sayıda taraftarın Silivri’ye gitmesi bekleniyor.

İnternetteki ”www.12numaraorg.com” adresli taraftar sitesinde organizasyonuyla ilgili yer alan detaylara göre, eski Salı Pazarı’ndan saat 06.00’da hareket edecek olan konvoyun, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü takiben Mahmutbey gişelerinde Avrupa yakası katılımcılarıyla buluşup Silivri’ye devam edeceği belirtildi.

İnternet sitesinde taraftar organizasyonuyla ilgili olarak, ”Duruşma salonunun tam karşısında kurulacak olan bekleme alanında yer alarak, başkanımız ve yöneticilerimize destek vereceğiz. Haksız bir biçimde tutuklu halleri süren başkanımız, yöneticilerimiz ve idarecilerimize sevgi gösterisinde bulunarak direncimiz gösterilecektir. Bu özel günde ‘sevgilileri’ kimsenin ayıramayacağı bir kez daha vurgulanacaktır” denildi.

Fenerbahçeli taraftarlar,14 Şubat’ta Silivri’de görülecek olan şike davasından yargılanacak olan Aziz Yıldırım’a destek olmak cezaevi önünü pankartlarla donatıyor. Aziz Yıldırım’a destek olmak için Silivri Cezaevi karşısındaki boş alana Çadır kurmaya başlayan taraftarlar, bir yandan da tel örgülere pankartlarını asıyor.

Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Avukat İlyas Bulcay şöyle konuştu; Yarın sevgililer günü. Fenerbahçeli taraftarlar sosyal medya üzerinden bir araya gelerek, birbirlerine mesajlar atarak burada olma doğrultusunda mesajlar vermeye başladı. Bizde Fenerbahçeliler Derneği ve Sarı Lacivertliler Derneği olarak taraftarlarımızın buraya geldikleri zaman sıkıntı yaşamaması için 10-15 gündür lojistik bazı tedbirler almaya çalışıyoruz.

Yerel idarecilerle ve Cezaevi yöneticileri ile görüşüp burada herhangi bir soruna yol açmadan yargılanan Başkanımız yöneticilerimizin yanında olmak isteyen manevi destek vermek isteyen taraftarlarımızı en azından hava koşullarından korumaya, tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri için bir takım tedbirler almak için çalışmalarımız sürüyor.

Fenerbahçeli taraftarların yarın sabah 05.30 civarında Salı pazarında toplanacaklarını ifade eden Bulcay, “Saat 08.00 gibi burada olmaları planlanıyor. Yarın buraya gelecek taraftarlarımızın çizmeleri ile gelmeleri yada yanlarında yedek bir ayakkabı bulundurmaları doğru olur. Fenerbahçe’ye çamur atılması bir yana, Fenerbahçelileri de çamura atmak istenilmesini anlamak mümkün değil. Yargısız infaz yapılmasını kabul etmiyoruz. Yargılamayla beraat istiyoruz. Yarın burada bu duygularımızı göstereceğiz” diye konuştu.

NationalTurk Haber

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay ise şike davasının ilk duruşmasıyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, ”Yarın 14 Şubat Sevgililer Günü, dünyanın en güzel günü. İnşallah bizim için de en güzel gün olur” ifadesini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu