FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

TFF Başkanı Aydınlar; Etik Kurulu’nun raporu bir tavsiye raporudur. Bir sonuç değildir

Türkiye Futbol Fedarasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, şike soruşturması kapsamında medyada yer alan etik kurulu raporuyla ilgili sorulara cevaplandırdı.

Conrad Otel’de düzenlenen basın toplantısının çıkışında medya mensuplarına açıklamalarda bulunan TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, nihai belgelerin bugün Futbol Federasyonu’na geldiğini belirterek şunları söyledi;

Etik Kurulu raporu bir ara rapordur. Nihai belgeler bugün Federasyonu’na geldi. Etik Kurulu rapor için tekrar çalışacaktır. Nihai raporu hazırlayacaktır. Aslında etik kurulunun raporu bir tavsiye raporudur. Bir sonuç değildir. Bu raporu şu andaki değerlendirecek yer TFF Yönetim Kurulu’dur.

Mehmet Ali Aydınlar, esas raporun bugün kendilerine ulaştığını belirterek, Etik Kurulu’nun yarından itibaren çalışmalara başlayacağını kaydetti. Savunmaların ne zaman alınmaya başlayacağı şeklindeki bir soruya ise Aydınlar, “Bu süreci hep birlikte izleyeceğiz. Etik Kurulu kulüplerden savunma isteyecektir. Kişilerle ilgili savunmayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu alacaktır” diye cevap verdi.

Kulüplerin 58. maddenin değiştirilmesi konusunda direnmesi halinde tavırlarının ne olacağı şeklindeki bir soruya ise Mehmet Ali Aydınlar, cevap vermedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu