FutbolGündem

Yıldırım Demirören; Ben TFF Başkanı olsaydım Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’ne katılırdı

NationalTurk’ün haberine göre, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören Telegol’de ilginç açıklamalar yaptı. TFF Başkanı Demirören, şike sürecinde TFF başkanı olsaydı Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne katılacağını iddia etti.

TV8’de yayınlanan Telegol programına katılan Yıldırım Demirören, şike sürecinde ilk günden beri kişilerle kulüplerin ayrılmasını istediğini dile getirerek “Buna karşı çıkıldı ama geldiğimiz noktada haklı çıktık. Ortada sadece Fenerbahçe yok ki. Gençlerbirliği, İBB, Sivasspor, Eskişehirspor, Bursaspor, Beşiktaş, Trabzonspor’un da bu şike olaylarında adı geçti. Bu takımların hepsinden vazgeçmemiz mümkün mü? Biz onun için kişilerle kurumları ayırdık. Ben bunu Mehmet Ali Aydınlar’a da söyledim ama dinletemedim. Bazı insanların yaptığı olumsuzluklar neden kulüpleri bağlasın ki? O süreçte ben olsaydım, Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’ne katılırdı” dedi.

Yıldırım Demirören, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’i şike konusunda uyardığını belirterek “Sadri Şener’in zaman zaman çıkışları oluyor. En son kendisiyle konuştum. ‘Sadri Başkan Türk futboluna zarar veriyorsunuz. Biraz daha sakin olmanızı rica ediyorum’ dedim” diye konuştu.

Şike konuşmayın artık!

Şike davasının artık Yargıtay’da olduğunu hatırlatan Demirören “Bekleyip göreceğiz. Dünyada şikeyle ilgili kanun sadece bizde var. Yüzde 1 de olsa UEFA’dan çekincemiz var. Ancak bizim kararımız değişmez. Tahkimin verdiği karar değişmez. Tek bir ricam var; artık kimse şikenin ‘Ş’sini bile konuşmasın. Futbol konuşsun” diye konuştu.

Ünal Aysal’a Adnan Öztürk’ü şikayet ettim

Galatasaray’ın tutumunu da değerlendiren Demirören, “G.Saray şike sürecinde kendisine göre bir yol izledi. Doğrudur, yanlıştır bu beni ilgilendirmez, yorum yapamam. Ancak Adnan Öztürk’ün zaman zaman çok sert açıklamaları oldu. Ünal Aysal’la bu konuyu konuştum. Kendisinden ricacı oldum. O da herhalde Sayın Öztürk’le konuştu ki açıklamalar kesildi. Bakın şimdi kulüpler arasında kavga bitti bir dostluk ortamı oluştu” dedi.

Beşiktaş’a yardım ettim

Yıldırım Demirören eski kulübü Beşiktaş’a yardım ettiğini de şu sözlerle dile getirdi: “Benim TFF Başkanı olarak Beşiktaş’ı kayırıp kolladığım söyleniyor. Biz federasyon olarak ihtiyacı olan kulübe alacaklarına mahsuben ödemeler yaptık. Beşiktaş’a da yaptık, acil sıcak paraya ihtiyacı olana da yaptık. TFF zaten bunun için var. Biz kulüplerin federasyonuyuz. Ama kanunsuz hiçbir işin içinde olmadık, olmayacağız.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu