FutbolGündem

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’den Selçuk İnan’a ağır eleştiri!..

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, sezonun sona ermesinin ardından Galatasaray’a imza atan eski futbolcuları Selçuk İnan’ı ağır şekilde eleştirdi.

Başkan Sadri Şener, “Trabzon tarihinde sevimli bir futbolcumuz vardı diye bahsetmeyeceğiz, bahsetmememiz de gerekir” dedi. Sadri Şener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın mensuplarının soruları üzerine yaptığı açıklamada, geçtiğimiz sezon Trabzonspor tarihinde ender rastlanan puan toplamalarına rağmen şampiyonluğu 1 golle kaçırdıklarını hatırlatarak, “Bu bir başarı ama şampiyonluk olmadı. Bu sene de aynı şekilde şampiyonluk için kolları sıvadık. Ayrıca Avrupa Liginde de başarılı olmak istiyoruz. Şampiyonlar Ligi’ne kalmak istiyoruz” diye konuştu.

Değişik sebeplerden dolayı takımdan giden oyuncular olduğunu ifade eden Başkan Sadri Şener şöyle devam etti;
“Hemen karşılığında Avrupa’nın üç tane en iyi oyuncusunu aldık. Bu söz benim değil, hocaların ifadesi. Bir de geçleri aldık. 1-2 tane genç daha alma çalışacağız. Biraz yerli futbolculara ağırlık vermek istiyoruz ama şuanda Trabzonspor’da hemen ilk 11’e girebilecek nitelikte piyasada bir oyuncu yok. Ama genç alıyoruz, daha da alacağız. 1 tane yerli santrafor almaya çalışacağız.

Sadri Şener; Karşıyaka’dan Aykut’u, Bursaspor’dan Ozan ve Turgay’ı istedik

Sezon sonu ülkesinde trafik kazası geçiren Gabric’in sağlık durumunun iyiye gitmesine rağmen hala bazı sıkıntılarının olduğunu kaydeden Sadri Şener, Hırvat futbolcu ile karşılıklı anlaşıp sözleşmesini donduracaklarını dile getirdi.
Yeni transfer Barış Özbek’in sakatlığıyla ilgili de konuşan Başkan Sadri Şener, sakatlığının uzun sürmesi halinde onun da sözleşmesini dondurabileceklerini, henüz o konuda bir görüşme yapmadıklarını söyledi.

Kaleci Tolga’dan sonra Burak ve Engin’le de anlaşmak üzere olduklarını belirten Sadri Şener, “Burak ve Engin’le konuştuk. Onlarla bir sorunumuz yok. Karşıyaka’dan Aykut’u almak izin görüşmelerimiz sürüyor. Kendisi Trabzonspor’a gelmeyi çok istiyor. Konuşuyoruz anlaşırsak almak istiyoruz. Bursaspor’dan Ozan ve Turgay’ı istedik. Onlar da bize satmak istemediklerini belirttiler. Yönetim kurullarının başında bir sıkıntı var, bu durumda ısrarcı olmamız etik olarak da doğru olmaz. O yüzden stop ettik” dedi.

Umut Bulut’un da gitme konusunda ısrarcı olduğunu hatırlatan Başkan Sadri Şener, “Kendisi bize kesinlikle çok sevmesine rağmen bazı ailevi nedenlerden dolayı Trabzonspor’da oynamak istemediğini, yurt dışına gitmek istediğini bize defalarca söyledi. Biz yine kendisiyle konuştuk ama aynı şeyleri söyledi. Israrcı ve özel hayatı da olunca burası esir kampı değil. Oynamak istemeyeni zorla oynatacak halimiz yok. Onun için bir takım görüşmeler yapılıyor” diye konuştu.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener; Selçuk’un açıklamaları doğru değil

Başkan Sadri Şener eski futbolcuları Selçuk İnan’ı ağır şekilde eleştirdi. Selçuk’la sezon bitmeden 7 – 8 kez görüşme yaptıklarını anlatan Sadri Şener şunları söyledi; Bize söylediği, buranın sosyal hayatına alışamadığı ve İstanbul’da yaşamak istediğiydi. Yoksa bizden daha büyük takıma gittiği doğru değil. Gazetelerdeki ‘Trabzonspor’u seviyorum’ açıklamalarının falan da doğru olduğuna inanmıyorum.

Bir kere ben Selçuk’u aldığım zaman kulübüne 3 milyon küsur para verdim ve o kulüp küme düşmüştü. Bizim verdiğimiz parayla tekrar lige çıktı. Selçuk burada 3 sene içerisinde 2 sene doğru dürüst top oynamadı. Bazen beni ‘bunu niye aldın’ diye eleştirenler bile oldu. Selçuk bir tek son sene oynadı. Bunun karşılığını da vermedi, Allah yolunu açık etsin. Trabzon tarihinde sevimli bir futbolcumuz vardı diye bahsetmeyeceğiz, bahsetmememiz de gerekir.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Galatasaray kulübünün de etik olarak transfer görüşmesi yapmadan kendilerine nezaket gösterip bilgi vermesi gerektiğini söyledi.

Sadri Şener; Mehmet Ali Aydınlar’ı kişi olarak tanırım. Hayırlısı olsun, inşaallah Türk futboluna hayırlısı olur

Futbol Federasyonu Başkanlığı için tek aday kalan Mehmet Ali Aydınlar’ı yakından tanıdığını da ifade eden Sadri Şener, “Mehmet Ali Aydınlar’ı kişi olarak tanırım. Finans konularına çok hakim. Kendisiyle yakın ilişkilerimiz oldu. Kendisine bizden de bir iki kişi önereceğiz. Öyle bir çalışma içerisindeyiz. Hayırlısı olsun, inşaallah Türk futboluna hayırlısı olur” dedi.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu