FutbolGündem

Trabzonspor, Galatasaray’ı icraya verdi

Trabzonspor, Galatasaray’ı icraya verdi… Birçok oyuncusunu kaptırdığı Cimbom’dan alacağı olan bordo -mavililer sert bir atak yaptı… Engin ve Burak transferinden kalan 1.1 milyon euroluk KDV’yi ödemeyen ezeli rakibi için icra takibi başlattı.

HTSpor’un haberine göre, Trabzonspor’un İstanbul takımlarından çektiğini kimse çekmedi…Fenerbahçe ile yaşanan şampiyonluk krizinin yanı sıra Galatasaray ile de oyuncu transferi konusunda arası açık olan bordo – mavililer, karşı atak yapmaya devam ediyor. Sarı – lacivertliler’den kupayı almak için AİHM’e giden, CAS’a da gidecek olan Trabzonspor Yönetimi, Galatasaray’dan da intikam almak için kolları sıvadı.

Karadeniz ekibi Selçuk İnan, Engin Baytar, Ceyhun Gülselam ve son olarak Burak Yılmaz’ı kaptırdığı Galatasaray için icra takibi başlattı. Bu olayın nedeni ise şu;  Sarı- kırmızılı kulübün Trabzonspor’dan 1 milyon 100 bin Euro’ya transfer ettiği Egin Baytar ve 5 milyon euroya aldığı Burak Yılmaz’ın ücretlerinden doğan yüzde 18’lik Katma Değer Vergisi’ni (KDV) ödememekte diretmesi.

Galatasaray Kulübü;  Öyle bir hakkınız yok

İşte bu olay nedeni ile bordo – mavililer işi resmiyete döktü. Öncelikle G.Saray yönetiminden 6 milyon 100 bin Euro’nun KDV’si olan 1 milyon 100 bin euroyu isteyen bordo – mavili yönetim, karşı taraftan böyle bir ödeme yapılmasının söz konusu olmadığı cevabını aldı. Galatasaray Kulübü’nden farklı düşünen Trabzon yetkilileri, işi resmiyete dökerek noter aracılığıyla bu parayı istedi. Ancak yine bir sonuca ulaşamadı. Bunun üzerine bordo – mavililer maliyeden yaptıkları araştırmalar sonucundan KDV haklarının bulunduğunu bir kez daha onaylattı ve bu parayı icra yolu ile tahsis edebileceği bilgisine ulaşarak icra işlemlerini başlattı.

Ali Dürüst; Böyle bir ödemenin benzeri yok

Galasaray İkinci Başkanı Ali Dürüst de bu konu ile ilgili Habertürk’e açıklamalarda bulundu. Dürüst, “Önce nlar bize bir ihtarname gönderdi. Biz de karşılığında bir ihtarname çektik. Bu konu ile ilgili kanun tam net ve açık değil. Açıkçası ne olduğu belli değil. Bugüne kadar benzeri bir durum yaşanmadı. Transferlerde böyle bir ödeme yapılmıyordu. Artık bu durumun sonunda nasıl bir sonuç çıkacak bilemiyorum. Yanlız bu tip olaylar kimseye fayda getirmez, zarar getirir” diye konuştu.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu