FutbolGündemTransfer

Transfer’mi Yılan Hikayesi mi ?


Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Sivok ve Zapotocny’nin bonservis bedellerinin 4,5 Milyon euro olduğunu belirtirken, oyuncuların pahalıya alındığını iddia edenlere Galip Öztürk de eklendi.

Galip Öztürk’ün Sabah gazetesindeki yazısının tamamı şu şekilde;

Geçtiğimiz günlerde internette gezinirken, İtalyan futbol haber sitesi www.calciomercato.com’a da uğradım.

Calciomercato, dünyaca ünlü haber kanalı Eurosport’un da hem TV kanalında hem de yahoo ile ortak olan internet sitesinde kaynak kullandığı bir internet sitesi.

Calciomercato, İtalya’daki 20 takımın aldığı ve sattığı oyuncuların listesini yapmış. Diğer bütün kaynakların da yazdığı gibi Ronaldinho’nun Barcelona’dan Milan’a transferi karşılığında 21 milyon euro, Sevilla’dan Juventus’a giden Poulsen için 9.75 milyon euro yazılmış. Bu rakamlar, İtalyan, İspanyol, İngiliz gazetelerinde ve ajanslarda yazılan bonservis bedelleriyle aynı.

Harf sırasına göre sıralanan takım listesinde son sırada yer alan Udinese’nin de transferlerine yer verilmiş. Gidenler listesinde siyahbeyazlıların, Asamoah’ı Rennes’e 8 milyon, Dossena’yı ise Liverpool’a 10 milyon euroya sattığı yazıyor.

Ama o da ne? Udinese’den Beşiktaş’a transfer olan Sivok için 1 milyon euro, Zapotocny için ise 2 milyon euro ödediği yazıyor.

Eurosport’un, yahoo.com’un kaynak olarak kullandığı bir siteye, toplam 9 milyon 250 bin euro yerine, 3 milyon euro yazmak hiç yakışmadı. (!)


Galip Öztürk’ün kaleme aldığı konunun ardından ufak bir araştırma yaparak bahsedilen listeye ulaştık. Galip Bey’in yazısını belgelemek adına Beşiktaş’a transfer olan oyuncuların sitede yazan fiyatlarını size sunalım istedik.


Vatan Gazetesi yazarı Sanem Altan’a konuşan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ise; “Futbolculara Pahalı Diyenin Alnını Karışlarım” derken şöyle devam etti:

“Bonservisleri adam başı 4.5 milyon Euro. Ben gittim, pazarlığını kendim yaptım ve aldım. Yaptığım pazarlık hakkında konuşanın ‘futbolcular pahalı’ diyenin, onu diyenin, bunu diyenin alnını karışlarım. Bir daha söylüyorum alnını karışlarım. Herkes haddini bilsin.”

Kaynak: Sabah

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu