DünyaGündem

Ümit Özat’ın kör talihi

Bundesliga ekiplerinden FC Köln’ün yardımcı teknik direktörü Ümit Özat’ın antrenmanda rahatsızlanıp yere yığılmasının ardından antrenörlük hayatının da büyük ihtimalle sona ermesi bekleniyor.

Köln Teknik direktörü Zvonimir Soldo olayla ilgili olarak “Ümit’in bizimle koştuğu ya da antrenman maçlarına katıldığı zamanlar artık mazide kaldı. Bu inanılmaz, iyi ki daha kötü bir şey yaşanmadı. Yine de hepimiz şoktayız. Ümit artık bizimle antrenmanlara katılmayacak, bu kesin. Bu riske bir daha girmeyiz” dedi.

Antrenmanda rahatsızlanıp yere yığılan ve birkaç saniye boyunca hareketsiz yerde yatan Ümit’in önce sol kolunda ani hareketler belirdi.

Milli oyuncu Podolski yardım, çabuk diye bağırdı ve ardından iki taraftar panoların üzerinden atlayıp yarıma koştu, oyuncular etrafında toplandı.

Daha sonra kendine gelen Ümit “Bir şey yok hadi antrenmana devam edin” dedi. Soyunma odasında şaşkınlık içinde olan Ümit Özat “Ne olduğunu anlayamıyorum, her zaman antrenmanı yaptım formdaydım” diye belirtti.

Olayın ardından Özat, kondisyoner Cem Bağcı ile Siegburdaki Helios-Klinikum’una kalp uzmanı Profesör Eberhard Grube’ye gitti. Grube Ümit’in geçmiş rahatsızlığında da doktorluğunu yapmıştı. Ardından Ümit hastanede gözetim altına alındı.

Hücum oyuncularından Sebastian Freis “Böyle durumlarda yardımcı olamıyorsun, sadece izleyebiliyorsun. Bu bize aslında kalbimizle oyun oynamamamız gerektiğini gösteriyor. Ümit’in daha dikkatli olması gerekiyor” dedi. FC Köln takımın orta saha oyuncularından Marvin Matip “O an geçmiş olayın resimleri aklınıza geliyor, korkunçtu. Antrenmana katılan herkes kendinden geçti” yönünde açıklama yaptı.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu