DünyaSon Dakika

Yunan Futbolu’nda FIFA’nın Dinleme Skandalı

Yunan Futbolunda Skandal

FIFA, Yunan Futbolunda, Yunan Futbol Federasyonu’nun Futbolcuları, Antrenörleri, Çalışanları ve Yöneticileri Senelerdir Dinlediği ve İzlediğini Ortaya Çıkardı

Yunan Futbolu bu hafta FIFA’nın ortaya çıkardığı dinleme skandalı ile çalkalanıyor. Sık sık şike iddialarıyla çalkalanan Yunan Futbolu bu seferde dinleme skandalı ile çalkalanıyor. Yunan Futbol Federasyonu ( Eleniki Podosferiki Omospondia / EPO) futbolcuları, antrenörleri ve çalışanları yıllardır izlediğini ortaya çıktı. Skandalı FIFA’nın, Yunanistan Futbol Federasyonu’nu ve Yunan Futbolunu FIFA standartlarına getirmek için kurduğu “FIFA Normalleştirme Komitesi” ortaya çıkarttı.

Komite’nin Açıklaması; “Hayal Kırıklığı” ve “Ağır Bir Darbe”

Göreve başladıktan 40 gün sonra yaptıkları açıklamada EPO’nun Atina’daki merkezinde gizli dinleme faaliyetleri yapıldığını belirleyen komite, dünkü açıklamasıyla skandalın boyutlarını gözler önüne serdi. Komitenin açıklamasında, “Öfke, derin hayal kırıklığı ve utanç duygularıyla EPO’nun yıllardır süren dinleme faaliyetlerini doğrulayan yani sonuçları açıklıyoruz. İncelemelerde elde edilen bulgular yetkili makamlara iletildi.” belirtildi. Bu olayın Yunan Futboluna “Ağır Bir Darbe” anlamına geldiğini açıkladı. Ayrıca, açıklamaya göre, başkanın ofisinde, çalışanların ofisinde ve merkez hakem komitesi’nin ofisinde de gizli kamera ve dinleme cihazı bulunduğu açıklandı.

EPO: “Bilen Ve İhbar Etmeyen Herkes Bu Utancı Taşıyacaktır”

EPO’dan yapılan açıklamaya göre, adaletin yolunu aramanın bir onur meselesi olduğu belirtilerek, ” Bunu bilen ve ihbar etmeyen herkes bu utancı taşıyacaktır” dedi.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu