DünyaGündem

Zidane’dan Bale transferine ağır eleştiri; Gareth Bale 100 milyon euro etmez!..

Zidane’dan Bale transferine ağır eleştiri; Gareth Bale 100 milyon euro etmez!.. Real Madrid yardımcı antrenörü Zinedine Zidane, Real Madrid’in rekor bir ücretle transfer ettiği Gareth Bale’in 100 milyon euro değerinde olmadığını söyledi. Zidane; altın top ödülünü ise Cristiano Ronaldo ya da Franck Ribery’den birinin kazanmasını beklediğini dile getirdi.

Real Madrid yardımcı antrenörü Zinedine Zidane, ülkesinde katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Ntvspor’un haberine göre, Canal Plus’e konuşan Zidane; rekor bir ücretle Real Madrid’e transfer olan Gareth Bale’in değerinin 100 milyon euro olmadığını söyledi. Zidane, “Dünya üzerindeki hiçbir futbolcu 100 milyon euro etmez” dedi.

Zinedine Zidane, “Yaklaşık 10 yıl önce ben de 75 milyon euro karşılığında transfer edildim. Ancak ben o dönemde de o kadar değer etmeyeceğimi söylemiştim. Bir futbolcuya bu kadar para ödemek anlaşılır birşey değil” ifadeleriyle Real Madrid yönetimini eleştirdi.

Zıdane; Bale için ödenen yüksek rakama karşın, Galli yıldızın çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti. “Bale, en iyi 3 futbolcudan biri” değerlendirmesinde bulunan Zinedine Zidane; yeni transferlerinin takıma katkı sağlayacağına inandığını dile getirdi.

Zidane ayrıca bu yıl altın top ödülünü Cristiano Ronaldo ile Franck Ribery’den birinin kazanmasını beklediğini söyledi.
Zidane; iki yıldızın da bu prestijli ödülü kazanmayı hak ettiğini belirtirken, “Elimde olsa ikisine de birer altın top ödülü verirdim. Ama kararı ben vermiyorum ve ortada sadece bir ödül var” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu