FutbolGündem

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı; Romanya maçını kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Romanya ile oynayacakları maçı kazanamıyorlarsa kaybetmemeleri gerektiğini söyledi.

Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Avcı, “Pazartesi gününden itibaren ilk defa böyle bir kamp yerinde Romanya ve Macaristan maçı hazırlıklarına devam ediyoruz. Bu imkanı sağlayan Beşiktaş Kulubü Yönetimi’ne ve camiasına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Romanya ve Macaristan karşılaşmalarını iki maçlık düşündüklerini belirten Avcı, “2013 yılına girerken ekim ayını bir eşik atlama olarak görüyoruz. Teknik heyet olarak rakipleri çok iyi analizler ettik. Çalışmaları tamamlamak üzereyiz. Aday kadroda bulunan 20 oyuncunun tamamının devamlı süre olmalarının bir avantaj olduğunu düşünüyoruz.” diye konuştu.

Cuma günü grubun lideri ile oynayacaklarını kaydeden milli takım hocası, “Rakibimiz çıkış yapan bizim gibi genç jenerasyonu olan bir takım ve biz bu takıma karşı oynayacağız. Çok zor bir müsabaka bizi bekliyor. Mayıs ayından beri yapılan çalışmalar sonucunda bize doğru resimler çıktı. Çok iyi bir aile ortamı oldu. Sabırlı ve konsantre olursak her takımı yenebilecek kapasitede olduğumuzu biliyoruz.” diyerek Romanya maçına yönelik de şunları kaydetti:

“Oyunun bazı gerçekleri var. Kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin. Ama kazanmak için herşeyi deneyeceğiz.”

TÜRK HALKI BANA ÇOK DESTEK VERİYOR

Bir gazetecinin, “Milli Takım hocalığı size ağır geliyor mu ?” sorusuna genç hoca, “Milli takım teknik direktörlüğü çok onurlu, sorumluluğu fazla olan önemli bir görev bu anlamda kendimi rahat hissediyorum. Türk halkı bana çok destek veriyor.” diye cevap verdi.

Başka bir gazetecinin “Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, kendi takımından oyuncu alınmadı diye sizi eleştirdi. En azından neden kaleci Onur yok deniyor. Bunun için ne diyeceksiniz ?” sorusuna Abdullah Avcı, şöyle cevap verdi:

“Trabzonspor Kulübü Türk futboluna büyük hizmetler yapmıştır. Mayıs ayı kampına 10 değişik kulüpte oyuncular çağırdım. Fakat bu oyuncuların 6 tanesi Galatasaray ve Fenerbahçe‘ye tranfser oldu. Bu benim suçum değil. Onur, benim genç milli takımlardan oyuncum. Ligin 7. maçı oynandı. Mert ve Cenk 7 maçtır bizimle beraberler. Onur performansını böyle sürdürdüğü zaman tabiki bizimle olacaktır.”

Bir Rumen bir gazetecinin, “Romanya’yı incelemişsinizdir. Onları nasıl görüyorsunuz ?” sorusuna “Rakip çok kompak halinde oynuyor. İkinci bölgede takım savunmasını iyi yapıyorlar. Oyunun her an içinde olmaya çalışıyorlar. Çok zor bir müsabaka bizi bekliyor. Biz de onunla ilgili neler yapabileceğimizi çalışıyoruz.” diye cevap verdi.

Bir gazetecinin “Grupta rakipler belli olduğu zaman gruptan lider olarak çıkmayı hedefliyoruz açıklaması yapmıştınız. Bu sizde baskı oluşturuyor mu ?” sorusuna Abdullah Avcı, “Ben hala düşüncemin arkasındayım. Bize baskı oluşturmuyor. İki maça da en sağlıklı şekilde hazırlanmak istiyoruz. Bizim hedefimizde şaşma yok. Aynı şekilde hedefimize gidiyoruz.” diye cevapladı.

ROMANYA’YI YENİP HOLLANDA’NIN KUCAĞINA ATACAĞIZ

A Milli Futbol Takımı’nın yıldız oyuncusu Arda Turan’ın dünkü basın toplantısında yapmış olduğu ‘Romanya maçını kontrollü oynayacağız. Körü körüne saldırmayacağız. Yeni bir oyun düzeni mi geliyor ?” sorusuna Avcı, şöyle cevap verdi:

“Oyun disiplinine sahip, pozisyon disiplinine sadık kalarak coşkulu bir şekilde oynayacağız. Zaten bu takım oynadığı iki maçta yeterince pozisyona girdi. Bu disiplinimiz duygumuz ve coşkumuzu da içine katacağız. Grubun lideri ile oynayacağız. Bunu da gözardı etmemiz gerekiyor. Oyun disiplinine sadık kalarak sabırla kazanmak için herşeyi deneyeceğiz.”

Abdullah Avcı, oynanacak dört maç sonunda alınacak puanlarla ilgili olarak da, “Oynanacak dört maç sonunda 7 puanın iyi olduğu konuşuldu. Daha önümüzde 6 puan var. 9 puan alırsak mükemmel olur. 7 puan toplarsak da buna kimse itiraz etmez. Romanya’yı yendiğimiz zaman biz Macaristan ile oynarken Hollanda ise Romanya ile oynayacak. Bizim için Romanya maçı çok önemli. Öncelikle odaklanmamız gereken maç Romanya maçıdır. Biz Romanya’yı yenip, onları Macaristan’ın kucağına atacağız.” yorumunda bulundu.

Abdullah Avcı, Estonya maçında oynamayan oyuncuların tepkisinde fotoğrafın abartıldığına vurgu yaparak, “O maçta fotoğraflar büyütüldü. Hiçbir sorun yok. Oyuncu oynamıyorsa mutsuzdur. Hiçbir problem yok uyum içindeyiz.” dedi.

Avcı, sakatlığı nedeniyle Hakan Balta’yı aday kadrodan çıkardıklarını ifade etti. Başarılı hoca, Galatasaray alt yapısında birlikte çalıştığı Aydın Yılmaz ve Emre Çolak’ı kadroya dahil ettiğini ve onlar adına hayırlı olmasını istedi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: