FutbolGündemSon Dakika

Arda Turan’a şimdi de FETÖ soruşturması!

Son günlerde şarkıcı Berkay ile arasındaki kavgayla gündemde olan futbolcu Arda Turan’ın ismi bu kez FETÖ soruşturmasında ortaya çıktı. FETÖ’nün futboldaki yapılanmasına ilişkin Arda Turan’ın yanı sıra Emre Belözoğlu, Okan Buruk ve Bülent Korkmaz hakkında İstanbul Başsavcılığı tarafından soruşturma yürütüldüğü öğrenildi.

FETÖ’nün futboldaki yapılanmasına ilişkin Arda Turan’ın yanı sıra Emre Belözoğlu, Okan Buruk ve Bülent Korkmaz hakkında İstanbul Başsavcılığı tarafından soruşturma yürütüldüğü ortaya çıktı. Adı geçen ünlü futbolcular hakkındaki soruşturmanın “FETÖ terör örgütüne üye olmak”, “Örgüte üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçlarından yürütüldüğü ifade ediliyor.

Arda Turan’a şimdi de FETÖ soruşturması!

Başta Arda Turan olmak üzere soruşturmada adı geçen futbolcular hakkında örgütle bağlantılarının olup olmadığı araştırılıyor. Vatan’ın haberine göre, FETÖ soruşturmasını yürüten savcılık, bu isimlerin ifadelerinin alınıp alınmayacağına karar verecek. Bu arada Arda Turan, Emre Belözoğlu, Okan Buruk ve Bülent Korkmaz hakkındaki soruşturma dosyalarının ayrı ayrı yürütülmekte.

Arda’nın kulübü de 2.5 milyon TL ceza vermişti

Eski futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ersin Güreler, İsmail Şengül ve Ömer Çatkıç hakkında ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ suçundan 22,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Geçtiğimiz gün görülen duruşmada söz verilen sanıkların ifadelerinde aralarında Arda Turan ve Emre Belözoğlu’nun da bulunduğu bir çok futbolcunun ismini verdikleri öğrenildi.

Futbol hayatını Medipol Başakşehir’de sürdüren Arda Turan, geçtiğimiz hafta şarkıcı Berkay Şahin’le yaşadığı silahlı kavgadan ötürü de 12.5 yıl hapsi isteniyor. Arda’nın kulübü Başakşehir de futbolcusunun disiplinsiz davranışları ve karıştığı kavgadan ötürü 2.5 milyon lira ceza kesmişti.

Korkmaz: Ben bu konuda çok rahatım

Adı FETÖ soruşturmasında geçen Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz .bu konuda açıklamalarda bulundu. “Ben yıllarca Türk milli takımı ve Galatasaray forması giydim” diyen Korkmaz, “Sonra da teknik direktörlük hayatına atıldım. Benim ve ailemin yaşam tarzı belli. Benim bu işlerle alakam hayatım boyunca olmadı, olmaz da. Ben bu konuda çok rahatım” şeklinde konuştu.

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, “Benim bu işlerle alakam hayatım boyunca olmadı, olmaz da. Ben bu konuda çok rahatım. İsteyen istediği şekilde araştırır. Daha önce de sosyal medyada böyle haberler çıktı. Beni ve ailemi tanıyanlar bilir. 2 sene önce bununla ilgili biri çıkıp konuştu, televizyon aracılığıyla sonra özür diledi benden. Beni bilen bilir benim ve ailemin yaşam biçimini bilir. İsteyen istediği şekilde soruşturma yapabilir. Ben rahatım” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu