FutbolGündem

Arif Erdem’den Abdullah Avcı’ya sert eleştiri!..

Arif Erdem’den Abdullah Avcı’ya sert eleştiri!.. Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı’ya İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da 6 yıl yardımcılığını yapan Arif Erdem’den sert eleştiri geldi.

Radyospor’da Senad Ok ile Haber Merkezi programına katılan Arif Erdem “Yoldan geçen birini teknik direktör yapsan sabretsen bundan kötü bir durum olmaz” dedi. Ajansspor.com’un haberine göre, Arif Erdem şöyle konuştu; Hocayla konuşmuyorum. Ne zamandır da görmüyorum. Milli takıma gittikten sonra diyaloglarımız çok farklı değildi. İkimizin de çizgisi belli.

Çok fazla diyalog içinde olan birisi değilim. O kendi yolunu çizdi ben kendi yolumu çizdim. Şu an gelinen nokta bana göre olumsuz. Abdullah hoca çıkış yapan bir teknik direktör olabilir ama şu an çizdiği çizgi kimseyi memnun etmiyor.

MİLLİ TAKIMA HOCA OLMAK KOLAY DEĞİL

“Milli takıma teknik direktör olmak kolay değil. Bu tepkilere göğüs germek lazım. Belediye takımını baz almamak lazım. Kimse kimseye karışmaz, herkes işini yapar son derece kurumsal ve rahat bir kulüp. Hiç bir baskı yok. Milli takımdan herkes başarı bekliyor. Futbolda iddialı konuşmayı asla sevmem. Spor sonuçta. Avcı geldiğinde ‘Ben Dünya Kupası’na direk katılacağım’ dedi.

Keşke bunu demeseydi. Bu iddialı bir kelime. Bunu herkes bir şekilde söyleyemez. Futbol bu. ‘Bana sabır lazım’ deseydi tüm ülke farklı gözle bakardı o zaman.”

ROMANYA VE MACARİSTAN İLE KIYASLAMAM

“Hiçbir zaman futbolda kesin konuşmak yoktur. Temkinli olmak lazım. O yüzden bu kadar iddialı yorumların ardından Andorra’yı Estonya’yı yenip ben gideceğim diyorsan sen hayal görüyorsun o zaman. Burada futbolcuların da hatası var. Sahaya sürülen ilk 11 sahaya yüreğini koymalı. Milli formayı taşımak kolay değil.”

ALPER İYİ OYNARKEN ÇIKTI

“Alper Potuk çok iyi oynarken çıktı. Nuri şahin’den çok daha etkiliydi. Son dakika oyuncu değişikliğini anlam veremiyorum. Kerim çok yetenekli bir futbolcu. Ama son 2 dakikada top bile değmedi ayağına. Temel hatalı kişi hoca olarak değerlendiriyorum. Bunu tüm ülke böyle değerlendiriyor.”

NationalTurk Haber

AVCI YETERLİ Mİ? 

“Abdullah Avcı kötü bir teknik adam diyemem. Genç istekli arzulu. Yeterli mi bunu tartışırım. Belediye 6 sene ve U17 Milli Takımı. Başka bir deneyimi yok. Abdullah Avcı gibi bir teknik direktör getiriyorsan oluşacak olumsuzlara göğüs germek lazım.”

DAHA KÖTÜ OLMAZ

“Yoldan geçen bir kişi bile alsan teknik direktör olarak koysan hadi sabredelim desen bu durumdan başka bir durum oluşabilir mi? Oluşamaz. Doğru bildiğimi hiç çekinmeden söylerim. Milli takımın Andorra’yı bile yenerken zorlandık.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu