FutbolGündem

Bosingwa’dan Trabzonspor’a kötü haber!..

Bosingwa’dan Trabzonspor’a kötü haber!..  Trabzonspor’un Gaziantepspor ile oynadığı maçta sakatlanan Bosingwa’dan kötü haber geldi.

Bosingwa’nın arka adalesinde 1’inci derecede yırtık tespit edildi. Aynı maçta sakatlanan Yusuf ve Henrique’nin ise önemli bir sakatlıklarının bulunmadığı açıklandı. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, Trabzonspor’un geçtiğimiz hafta Gaziantepspor ile oynadığı ve 2-1 kazandığı maçta sakatlanan Henrique, Bosingwa ve Yusuf’un sakatlık durumları belli oldu. Dün MR çekilen futbolculardan Bosingwa’nın sağ arka adalesinde 1’inci derecede yırtık tespit edildi.

Oyuncunun tedavisinin 10 ile 15 gün arasında süreceği, hafta sonu deplasmanda oynanacak olan Bursaspor maçında oynama ihtimalinin bulunmadığı açıklandı. Yusuf Erdoğan’ın ise sol dizinde ödem tespit edildiği ancak tedavisine hemen başlandığı için Bursaspor maçında oynamasına engel bir durum bulunmadığı belirtildi. Henrique’nin kas ağrıları da yapılan tedaviler sonucu geçti.

SAVUNMA SIKINKIYA GİRDİ

Trabzonspor’da Mustafa Yumlu’nun kart cezalısı oluşu nedeniyle Bursaspor maçında oynayamayacak olmasının ardından Bosingwa’nın da zorlu deplasmanda görev yapamayacak olması teknik sorumlu Hami Mandıralı’yı sıkıntıya soktu. Mandıralı’nın son haftalarda sağbek olarak oynattığı Caner’i stopere çekerek, sağbek mevkiinde Zeki Yavru’ya görev vermesi bekleniyor.

ÖZER HURMACI MÜJDESİ

Trabzonspor’un Eskişehirspor ile oynadığı maçta sakatlanan ve yaklaşık 4 hafta sahalardan uzak kalacağı açıklanan Özer Hurmacı, hızla iyileşiyor. Bir an önce sahalara dönmek için özverili bir şekilde çalışan Hurmacı’nın sakatlığının büyük ölçüde geçtiği ve birkaç gün içerisinde takımla birlikte çalışmalara başlayacağı öğrenildi. Özer’in form durumuna göre Bursaspor ile oynanacak olan maçın kadrosuna alınabileceği ancak hazır olmaması durumunda bir hafta sonra oynanacak Galatasaray ile oynanacak olan maçta forma giyme ihtimalinin oldukça yüksek olduğu belirtildi.

COLMAN’A ONAY ÇIKMADI

Trabzonspor’da dün yapılan görüşmelerin ardından 300 bin euroluk alacağına karşılık sözleşmesi feshedilen Fildişi Sahilli futbolcu Didier Zokora’nın ardından kadro dışı olan Colman da, sözleşmesinin feshi için yönetimle görüştü. Ancak Colman’ı, özellikle yurt dışından bazı takımlar teklif yaptığı için bonservis bedelsiz bırakmaya yanaşmayan bordo-mavili yönetim, oyuncuya sezon sonunda görüşme cevabı verdi. Janko’nun durumunun da sezon sonunda kesinlik kazanacağı belirtildi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu