GündemSpor

Brezilya A Milli Futbol Takımı’nı getirmenin bedeli 3 milyon euro!..

Brezilya A Milli Futbol Takımı’nı getirmenin bedeli 3 milyon euro!.. TFF, Neymar ve Oscar’lı Brezilya Milli Takımı’nı İstanbul’da özel maç yapmaya ikna etmek için kesenin ağzını açtı. Dünyanın her tarafından özel karşılaşma teklifleri alan Sambacılara 3 milyon euro ödenecek.

Son 3 büyük turnuvayı kaçıran ve 2016 yolunda da grubun dibine demir atan A Milli Takımımız, ‘özel’ maçta bugün Brezilya karşısında. Neymar, Thiago Silva, Oscar, Willian gibi dünyaca ünlü isimlerle Türkiye’ye gelen Sambacılar ile yapacağımız karşılaşma aslında bir ‘hava değişimi’ anlamı taşıyor. Tabii ki bu hava değişiminin de bir bedeli var…

FANATİK’in ulaştığı bilgiye göre Türkiye Futbol Federasyonu, Brezilya Milli Takımı’nı Türkiye’ye gelmeye 3 milyon Euro karşılığında ikna edebildi. Bu, dünya devlerini misafir etmek için bir genel prosedür ama daha çok Çin, Amerika ve Arap ülkeleri tarafından uygulanıyor, daha doğrusu onlardan talep ediliyor. Bir başka deyişle yakın geçmişte tüm turnuvaların rengi olan Türk futbol markasının artık imaj kaybettiği, devleri ancak para ile ikna ettiği de ortada.

PASSOLİG OLMAYINCA…

Brezilya karşılaşması aynı zamanda bir başka tabloyu da ortaya koyuyor. Passolig uygulaması sebebiyle derbiler bile boş tribünler önünde oynanırken, bugünkü özel maç için dün itibariyle 40 bin bilet satıldığı bildirildi.

SEZONUN SEYİRCİ REKORU KIRILACAK

Yani Saracoğlu’nda sezon rekoru kırılacak! Sebep taraftarın yıldızlara ve iyi futbola olan ihtiyacı olarak da açıklanabilir, federasyonun bir negatif görüntü oluşmasın diye Passolig’le değil, eski düzenle bilet satışı da! Kısacası bir tarafıyla şapkamızı önümüze koyup durum değerlendirmesi yapacağımız bir tarafıyla da keyif alacağımız bir gece bizleri bekliyor.

Bağlantılar
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı