FutbolGündemTransfer

Sercan Yıldırım ’ın sol dizinde sorun çıktı, o yüzden almadık

Rus futbol takımı Lokomotif Moskova’nın Bursasporlu genç oyuncu Sercan Yıldırım’dan vazgeçmesinin asıl nedeni ortaya çıktı.

Lokomotif Moskova Başkanı Olga Smorodskaya ‘ya göre, Sercan Yıldırım ’ın sol dizinde sorun çıkmış. Yönetime yakın kaynaklar sağlık kontrolleri henüz netleşmediği için, Rus takımın Sercan Yıldırım ‘ın transferi ile ilgili açıklama yapmaktan kaçındığına dikkat çekiyor.

Lokomotif Başkanı Smorodskaya, Rusya ‘nın saygın spor gazetesi Sovetski Sport ’a yaptığı açıklamada, Bursasporlu Sercan Yıldırım ’ı neden almadıklarını anlattı. Smorodskaya, “Sercan Yıldırım ile takımımız arasında uzun vadeli sözleşme yapılmasına çok yakın idik. Ama anlaşma sağlık tahlillerinin ardından suya düştü. Türk futbolcunun sol dizindeki durum doktorlarımızın endişesine yol açtı” dedi.

Lokomotiv Moskova Başkanı Smorodskaya; Biz riske giremezdik o yüzden transferden vazgeçtik

Sercan Yıldırım ’ın iyi oynadığına dikkat çeken Lokomotif Moskova Başkanı, “Son yıllarda Sercan Yıldırım fiiliyatta tüm maçlarda top koşturdu, 90 dakika boyunca oynadı. Dört yıldırki travması yoktu. Tüm yaraların uzak geçmişte kaldığı görülüyordu. Biz, 20 yaşındaki futbolcunun herhangi sorununun ortaya çıkacağını beklemiyorduk. Ve kendisi de beklemiyordu. Dizdeki sorun bir yıl veya beş yıl, hatta yarın kendisini belirtebilir. Biz riske giremezdik. Ne yazık ki Lokomotif Moskova ‘nın böyle sağlık durumuyla ilgili futbolcu satın almasında acı deneyimi olmuştur. Benzer durum daha önce de başımıza geldi” diye konuştu.

Rus muhabirin, “Sercan Yıldırım Moskova ’da sağlık kontrolünden mi geçti?” sorusuna Smorodskaya, “Evet. Bizim çok profesyonel doktorlarımız var. Yıldırım sağlık sorunlarına aldırmamış. O erkek, delikanlı ve iyi futbolcu” dedi.
Lokomotif Başkanı, arayışlarını sürdürdüklerini de sözlerine ekledi.

Cihan Haber Ajansı’nın yönetime yakın kaynaklardan edindiği bilgilere göre, “Sercan Yıldırım ‘ın yılan hikayesine dönen Rus takımına transferi, sağlık kontrolleri nedeniyle saklı tutuldu. Lokomotif Moskova takımı sağlık kontrolleri sonuçlarını görmeden transfer olayının açıklanmasına sıcak bakmıyordu.

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı; Lokomotiv Moskova ile anlaşma olmadı

Bursaspor ‘un yıldız futbolcusu Sercan Yıldırım, Türkiye’deki menajeri Engin Kırkpınar ile birlikte sağlık kontrolünden geçmek için Rusya ‘ya gelmişti. İki kulübün anlaştığı transferde, menajerlik şirketlerinin anlaşmazlığı sonrası Rus Kulübü Başkanı bu transferi durdurduğu iddia edilmişti.

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Rusya ‘nın Lokomotif Moskova takımı ile transfer görüşmeleri yapan Sercan Yıldırım ’ın Bursaspor ’a döneceğini söylemişti. Sercan Yıldırım ’ın Bursaspor ’un futbolcusu olduğunu dile getiren Başkan İbrahim Yazıcı, “Anlaşma olmadı. İlla anlaşacaksınız diye bir şey yok. Görüşürsünüz, olmazsa anlaşamazsınız. Bunda bir şey yok. Sercan Yıldırım döner takımında oynamaya devam eder” diye konuştu.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu