FutbolGündem

Erdoğan Toprak; Türk spor camiasını uyutmaya çalışıyorlar!..

CHP Başkanvekili  İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Ntvspor Radyo’da Bülent Yüksel’in konuğu oldu.

Erdoğan Toprak, Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’ın İnönü Stadı ile ilgili yaptığı açıklamayla ilgili olarak, “Bize Ali Sami Yen’i örnek veriyorlar. Peki Ali Sami Yen’in yeri ne oldu? Ali Sami Yen’in yeri bir yeşil alan mı oldu, bir spor müzesi mi oldu? Spor hizmeti veren bir alana mı döndü? Yoksa rantiyeye verilip kat karşılığı belli kişilere çıkar mı sağlandı?” dedi.

Erdoğan Toprak’ın Ntvspor Radyo’ya yaptığı açıklamadan başlıklar;

Kültür Bakanı’nın açıklamalarını üzüntüyle dinledim. Şimdi Kültür Bakanı’na şunu sormak isterim; Ali Sami Yen’i örnek veriyor. Başka yerde yaptılar oraya gittiler diyor. Peki Ali Sami Yen’in yeri ne oldu? Ali Sami Yen’in yeri bir yeşil alan mı oldu, bir spor müzesi mi oldu? Spor hizmeti veren bir alana mı döndü? Yoksa rantiyeye verilip kat karşılığı belli kişilere çıkar mı sağlandı? Ali Sami Yen’in olduğu yerde şimdi rantiyeciler cirit atıyor. Ali Sami Yen Stadı belli kişilere peşkeş çekildi.

Kültür Bakanı’nın Ali Sami Yen’i örnek göstermesi kadar cahilce bir şey tanımıyorum ve inanamıyorum. İnönü Stadı’nın yeri de böyle oldu bittiye getirilip, Beşiktaşlılar’ın mabedi olan yeri birilerine kat karşılığı verecek bir planı mı var Kültür Bakanı’nın aklında… Oysa ki herkes bilir İnönü Stadı’nda tarihi bir doku var, o da Kültür Tabiatı Koruma Varlıkları’na da tescilli…

“Spor Bakanı stadı yenileteceğiz diyor, Kültür Bakanı yeniletmeyeceğiz diyor. İyi polis, kötü polis oynamaya çalışıyorlar”

Beşiktaş orayı bıraksa dahi orası tarihi eserdir hiç kimse çivi dahi çakamaz. Bir Ali Sami Yen örneğini verirken, Kültür Bakanı’nın böyle durumdan bihaber olması, medyada sürekli şovunu yapıp Beşiktaş’ın stadıyla gündeme gelmesini yanlış buluyorum. Birde şehrin slüetini bozuyor havasına sokuyor. Şehrin slüetini hiçbir şey bozmuyor da Beşiktaş’ın stadı mı bozuyor? Bunu üzüntüyle karşılıyorum.

Türkiye’de tüm kültür meseleleri bitti mi, boğaz görünümlü bir sürü meseleler var. Herşey halloldu da bir tek Beşiktaş’ın stadı mı kaldı? Kaldıkı şehirler dokularıyla şehir olurlar. Bu dokulardan bir tanesi de burasıdır. Biz İstanbul’un her tarafını yağmalattık bir tek İnönü Stadı kaldı. Yeşili de koruyor, yüksekliği de yok. Etrafında çok geniş bir alanda barındırıyor. Sanırım Kültür Bakanı buraya göz dikmiş durumda.

Erdoğan Toprak; Türk spor camiasını uyutmaya çalışıyorlar

Beşiktaş Kulübü tarihi bir kulüptür. Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinden bile eskidir. Ama Beşiktaşlılar kendi davasına sahip çıkacaklardır. Bunu Kültür Bakanı’nın inisiyatifine bırakmayacaklardır. Hükümet içinde bile bir fikir birliktelikliği yok. Spor Bakanı stadı yenileteceğiz diyor, Kültür Bakanı yeniletmeyeceğiz diyor. İyi polis, kötü polis oynamaya çalışıyorlar. Türk spor camiasını da uyutmaya çalışıyorlar.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu