FutbolGündem

Dava edilen CEO, davacı Beşiktaş Kulübü’ne yeniden CEO oldu

Beşiktaş Postası’nın haberine göre,  Fikret Orman başkanlığındaki Beşiktaş Yönetimi, siyah-beyazlı kulüp tarafından hakkında dava açılan Gökhan Sarı’yı ‘Beşiktaş Şirketler Grubu Koordinatörlüğü’ne getirdi.

Serdar Bilgili’nin istifasından sonra işine son verilen ve açtığı davayla yüklü bir miktarda tazminat kazanan Gökhan Sarı yeniden işe başladı. Beşiktaş kulübünden bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen yazıda Gökhan Sarı’nın 16 Nisan tarihi itibariyle Beşiktaş Şirketler Grubu Koordinatörlüğü görevine atandığı bildirildi.

Gökhan Sarı’nın, 2004 yılında Serdar Bilgili’nin kulüpten ayrılmasının ardından Yıldırım Demirören tarafından kulüple ilişiği kesilmiş, Sarı açtığı tazminat davasıyla iddialara göre 400 bin TL kazanmıştı.

Bu gelişmelerin ardından da Beşiktaş Kulübü, Gökhan Sarı hakkında “Sır saklama yükümlülüğüne uymadığı” gerekçesiyle tazminat davası açmıştı.

İçişleri Bakanlığı’nın Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği’ni denetledikten sonra hazırladığı raporda dava hakkında “Kulüp eski Genel Koordinatörü ile Mali İşler Müdürünün (Gökhan Sarı ve Hakan Altuntaş) hizmet akdinden doğan sır saklama yükümlülüğüne uymadıkları ve kulüp ile ilgili olarak çeşitli bilgileri kamuoyuna beyan ederek kulübün manevi şahsiyetini zarara uğrattıkları gerekçesiyle kulüp tarafından haklarında manevi tazminat davası açılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu