HaberTransfer

De Ligt’in Yeni Adresi Juventus

De Ligt, Ajax'tan Ayrılmak İçin Anlaştığı Belirtildi. Juventus İse Transfer İçin Atağa Kalkarak Transferi Bitirdi.

Ajax’ın genç savunma oyuncusu De Light’in bu yaz başında herhangi bir kulübe transfer olacağı dedikoduları ortaya çıkmıştı. Son günlerdeki gelişmeler ise Matthijs de Ligt’in menajeri Mino Raiola, uygun bir teklifte bulunulması durumunda, savunmacının bu yaz ayrılması için Ajax ile bir anlaşma olduğu iddia ediliyor.

De Ligt, Juventus tarafından istenen bir futbolcu, ancak herhangi bir eklenti olmadan 50 milyon € tutarındaki açılış teklifini, daha büyük bir transfer ücreti almak isteyen Ajax tarafından reddedildi. Raiola verdiği bir demeçte, Ajax’ın 2018’de De Ligt’in bir sezon daha kalması durumunda, doğru fiyata devam etmesine izin verileceğine dair söz verdiğini söyledi.

Raiola, Telegraaf’a verdiği açıklamada, De Ligt’in sözlü anlaşmanın 45 – 50 milyon avro tutarında bir ücret olduğuna inandığına inandığını söyledi.

Goal internet haber platformu, daha önce De Ligt’in, Juventus’la yapılan beş yıllık bir sözleşmeyle ilgili bir anlaşmaya vardığını ve bunun, temel ücret ve ikramiyelerden oluşarak kendisine toplam 12 milyon avroluk maaş kazanacağını bildirmişti. Raiola tarafından talep edildiği gibi, bu anlaşmada 150 milyon avro civarında bir serbest bırakma maddesi içeriyor.

Juventus, en son 65 milyon avro teklif götürsede Ajax’ın 85 milyon avro talep ettiği ve anlaşmanın çok yakın olduğunu belirtiyor.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu